HABERLER

YATIRIMCI & GİRİŞİMCİ BULUŞMASI INOVASYON HAFTASI ETKİNLİĞİNE DAMGA VURDU

HABERLER

YATIRIMCI & GİRİŞİMCİ BULUŞMASI INOVASYON HAFTASI ETKİNLİĞİNE DAMGA VURDU

YATIRIMCI & GİRİŞİMCİ BULUŞMASI INOVASYON HAFTASI ETKİNLİĞİNE DAMGA VURDU
19 MAR
Haberi Paylaş :

Türkiye İnovasyon Haftası Anadolu Etkinliği, 19-20 Mart 2015 tarihlerinde iş dünyası ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla İzmir'de gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından düzenlenen etkinliklerin ilk gününde inovasyona dayalı proje sahibi girişimciler yatırımcı firma temsilcileri ile bir araya gelerek projelerini aktarma fırsatı buldular. 

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. – ESBAŞ’ın Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’in moderatörlüğünü yaptığı Yatırımcı Girişimci Buluşması paneline ilgi büyüktü. Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, girişimciler ile deneyimlerini paylaşarak projelerini hayata geçirebilmek için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hakkında detaylı bilgiler aktardılar. Panelde ayrıca TEB tarafından Melek Yatırımcılıkla ilgili bir sunum yapıldı. 

Sunumların ardından tek tek söz alan TİM-TEB Girişim Evi girişimcileri projelerini katılımcılar ve yatırımcılara anlattılar. 

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Sn. Sabri Ünlütürk’ten kendisine bu paneli organize etme ile ilgili bilgi geldiğinde çok heyecanlandığını ve böyle bir panelin Inovasyon Haftası Etkinliği içerisinde mutlaka olması gerektiğini düşündüğünü belirtti. Dr. Güler daha sonra “Panelin hazırlıklarını yaparken Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren yatırımcı firma temsilcileri ile bir araya gelerek bir ön toplantı yaptık ve girişimci arkadaşlarımızın yüksek oranda fayda sağlayacakları bir panel olması için hazırlandık. Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ege Serbest Bölgesinde yatırım yapmış firmaların temsilcilerinin kıymetli deneyimlerini hep birlikte dinleyeceğiz. Hepimiz hayatımız boyunca çok sayıda projeyi kafamızdan geçirmiş ancak birçoğunu çeşitli nedenlerden dolayı hayata geçirememişizdir. Aramızda bulunan genç beyinlerden projelerini dinleyeceğiz. Umarım günün sonunda projelerini finanse edebilecek yatırımcılar bulabilirler. Ben tüm girişimci arkadaşları gönülden destekliyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi. 

İlk konuşmacı olarak söz alan Kale Pratt & Whitney firması Genel Müdürü Mustafa Menkü tasarlanan ürünün nasıl projelendirildiğini, devreye alınarak müşteriye ya da pazara nasıl ulaştırılması gerektiği konularına değindi. Ardından kürsüye gelen Hugo Boss firması Üretim Genel Müdür Yardımcısı Kazım Saver Hugo Boss olarak girişimciliğe nasıl baktıkları konusunda kendi işletmelerinden bilgiler aktardı. 

Panele katılan diğer bir Ege Serbest Bölge firması olan CMS’nin Teknik Genel Müdür Yardımcısı Doğan Alpdoruk ise şirketlerdeki inovasyon kültürü üzerine deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Son olarak Ege Serbest Bölgesine yatırım yapma projesini bir finans kurumundan destek alarak hayata geçiren SL Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bülbül firmasını kurma hikayesini katılımcılarla paylaştı. Buluşma kapsamında TEB Özel Bankacılık Satış ve Pazarlama Direktörü Aylin Alkan ‘Melek Yatırımcılık Nedir?’ başlıklı bir sunum yaptı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.