HABERLER

VARDARCI MAKİNA YURTDIŞI YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERİYOR

HABERLER

VARDARCI MAKİNA YURTDIŞI YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERİYOR

VARDARCI MAKİNA YURTDIŞI YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERİYOR
01 OCA
Haberi Paylaş :

Bitkisel yağ makineleri alanında faaliyet gösteren Vardarcı Makina; pamuk çekirdeği, ayçiçeği, kanola, susam, soya gibi yağlı tohumları işleyip yağlarını çıkaran, ayrıca bunları temizleyen makine ve ekipmanlar üretiyor. Firmalarının geçen yıl tesis yatırımlarına başladıkları bilgisini veren Vardarcı Makina firma ortağı Zafer Vardarcı, Brezilya’daki pamuk yağı ve Özbekistan’daki ayçiçeği yağı işleme tesisini bu yıl içinde teslim edeceklerini aktardı.

Üretikleri makineleri iç pazarın yanı sıra dış pazara da sattıklarını kaydeden Zafer Vardarcı, bu ülkelerin başında Türk Cumhuriyetleri, Brezilya ve Afrika’nın geldiğini söyledi. Vardarcı, “Şimdiye kadar Suriye, Irak, Almanya, Azerbaycan, Türkmenistan, Brezilya gibi ülkelerde büyük kapasiteli bitkisel yağ tesisleri kurduk. Önümüzdeki dönemde Türk Cumhuriyetleri ve Brezilya pazarında büyümeyi hedefliyoruz. Bu ülkeler, dünyanın önemli pamuk üreticileri arasında yer alıyor. Yurtdışında pamuk çekirdeği işleyecek tesislere ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı.

Ege Serbest Bölgesi’nde yer alan fabrikalarında Ar-Ge çalışmalarına devam ettiklerini bildiren Zafer Vardarcı, önümüzdeki dönemlerde faaliyetlerini artırarak, ürün gamlarını ve üretim kapasitelerini artırmayı planladıklarına işaret etti. Öte yandan Vardarcı, şunları kaydetti: “2004 yılında Alman Egon Keller Gmbh+Co.Kg. ortaklığı ile kurduğumuz Keller&Vardarcı Industries firmasıyla, yaklaşık 10 yıldır sektörün ihtiyaçlarına uygun makine ve ekipmanlar imal ediyoruz. Ayrıca, Türkiye’ye yağlı tohum işleme makineleri alanında birçok ilki getirdik. 210 testereli pamuk çekirdeği işleyen linter makinesi de bunlardan bir tanesi.”

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.