HABERLER

UZAY KAMPINDAN YEPYENİ BİR AKTİVİTE DAHA

HABERLER

UZAY KAMPINDAN YEPYENİ BİR AKTİVİTE DAHA

UZAY KAMPINDAN YEPYENİ BİR AKTİVİTE DAHA
01 EKİ
Haberi Paylaş :

Uzay Kampı Türkiye 2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi’ne eğitimlerine bir uzay istasyonu modelini ekleyerek başlayacak. Eylül ve Ekim aylarındaki tadilat sürecini takiben, kasımda faaliyete geçecek programlarda kullanılacak uzay istasyonu iki ayrı modülden oluşacak ve Uzay Kampı Türkiye’nin eğitim alanında, yer kontrol merkezi ve uzay mekiğiyle aynı yerde bulunacak.

Uzay istasyonundaki modüllerde; uzay mekiği uçuş görevinin takip edileceği elektronik sistemler, “düşük yerçekimli ortamda deney”, “uzay yürüyüşü” görevlerinin izlenerek raporlanacağı monitörler ve hidroponik laboratuvarında uzayda bitki yetiştirilmesi gibi uygulamalar yer alacak.
Katılımcılar; simülasyon ortamında uzay mekiğinin “uzaya” gönderilmesi, Dünya’nın yörüngesinde uzay istasyonuyla iletişime geçilmesi ve yer kontrol merkeziyle bilgi alışverişinde bulunulması süreçlerini yaşayarak takım çalışması, problem çözme ve zaman yönetimi gibi konularda eğitim alacaklar.

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.