HABERLER

UZAY HEPİMİZE SESSİZ PROJESİYLE UZAY MACERASI

HABERLER

UZAY HEPİMİZE SESSİZ PROJESİYLE UZAY MACERASI

UZAY HEPİMİZE SESSİZ PROJESİYLE UZAY MACERASI
01 NİS
Haberi Paylaş :

Bir ESBAŞ girişimi olan Uzay Kampı Türkiye’nin düzenlediği iki günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programı çok özel ziyaretçileri ağırladı. 7-9 Mart tarihlerinde düzenlenen programa İstanbul Tuzla Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler İlk ve Orta Okulundan katılan dokuz öğrenci Uzay Kampı Türkiye’de unutulmaz bir eğitim tecrübesi yaşadılar.

İstanbul Fenerbahçe Rotary Kulübü’nün düzenlediği “Uzay Hepimize Sessiz-Uzaya Gidiyoruz” organizasyonuyla, kampa katılacak olmanın heyecanını haftalar önce yaşamaya başlayan öğrencilerin uzaya dair tüm soruları kampta geçirdikleri üç günde cevap buldu.  Astronot simülatörlerini kullanmaktan, Mars’ta sanal gezi yapmaya, yıldızevinde takımyıldızları tanımaktan, roket yapımına kadar birçok etkinliğe katılan işitme engelli öğrenciler uygulamalı etkinliklerle uzaya ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirdiler.

İstanbul Fenerbahçe Rotary Kulübü Başkanı İlknur Türkeli Civelek de eşi Tonguç Civelek’le birlikte kamp programını yakından takip ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldu. İlknur Türkeli Civelek yaptığı açıklamada, “Engelleri Kaldırmak adına yola çıkarak, engelli çocuklarımızın da diğer çocuklar gibi engelsizce yapabileceği projeler geliştirmek istedik. Uzayın hepimize sessiz olması işitme engelli çocuklarımızla uzay kampına gelme, bu güzel ortamı hep beraber yaşama fikrini doğurdu. Uzay Kampı Türkiye'de bu fikre büyük destek verdi ve kapılarını ilk defa engelli çocuklara açtı. Mükemmel bir ilgi gördük ve çocuklarımız kampı hiç sorunsuz tamamladılar. Gözlerindeki mutluluğu görmek her şeye değdi. Bu organizasyonun her anında yanımızda olan, çocuklarımızın hayat boyu unutamayacağı bir kampı yaşatan Uzay Kampı Türkiye’ye, Fenerbahçe Rotary Kulübü olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” sözlerine yer verdi.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.