E-posta : info@esbas.com.tr
Telefon : +90-232-251-3851
TR - EN

ESBAŞ YÜRÜTME KURULU BAŞKANI DR.FARUK GÜLER EKONOMİ BAKANI SAYIN NİHAT ZEYBEKCİ İLE ABD'DE TOPLANTILARA KATILDI

Geçtiğimiz hafta Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci Başkanlığında Türk Hava Yolları'nın ilk uçuşu ile Boston'a giden Dr. Güler, Boston Başkonsolosluğu Konutunda düzenlenen resepsiyona katıldı. Daha sonra Boston’daki Türk işadamları ile ikili görüşmelerde bulunan Dr. Güler, kendilerine Türkiye’de yatırım yapmalarını tavsiye etti. Ayrıca Harvard Üniversitesi Vakfı tarafından düzenlenen toplantıya katılarak Boston’daki ABD’li işadamları ile bir araya geldi.    

 

Boston ziyaretinin ardından Washington'a geçerek Amerika ile AB arasında yürütülen Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) görüşmelerine Türkiye’nin katılımı konusunda ABD’li işadamları ile  yapılan toplantılara iştirak eden Dr. Güler, işadamları ve çok sayıda firmaya danışmanlık yapan uzman yöneticilerle ikili görüşmelerde bulundu. 

 

Dr. Faruk Güler ayrıca ESBAŞ- Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. organizasyonunda ve T.C. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde, Ege Serbest Bölgesi ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan, “YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE-AMERİKA-AVRUPA PERSPEKTİFİ: Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı, Fırsatlar ve Riskler” Konferansı hakkında bilgi vererek işadamlarını bu konferansa davet etti.