E-posta : info@esbas.com.tr
Telefon : +90-232-251-3851
TR - EN

ESBAŞ VE ESBİAD İŞBİRLİĞİNDE E-FATURA VE E-DEFTER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

E-fatura düzenlenmesine resmi olarak başlandığından ve yakın zamanda da E-defter uygulamasına geçileceği bilindiğinden, Serbest Bölgelerdeki usul ve uygulamalara fayda sağlaması açısından, ESBAŞ-Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.ve ESBİAD-Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliğinde bir bilgilendirme toplantısı organize edildi. ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda 4 Nisan 2014 Cuma günü gerçekleştirilen toplantıya Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların ilgili birim yetkilileri büyük ilgi gösterdi.

 

E-fatura konusundaki uygulamalar hakkında Bornova Vergi Dairesi Müdürü Sn. Erdoğan Ültay, E-defter konusundaki uygulamalar için ise İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Usul Müdürü Sn. Ali Altınışık katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda ayrıca e-fatura sistemini özel entegrasyon şirketleri aracılığı ile düzenleme konusunda lisans sahibi olan Akbank T.A.Ş. İşlem Bankacılığı yetkililerince uygulamaya esas bir sunum yapıldı.

 

Katılımcıların uygulamada yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerilerinin görüşüldüğü ve sorularının cevaplandığı toplantının sonunda ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ile ESBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilgen Salih Narlı tarafından konuşmacılara katkı plaketi sunuldu