E-posta : info@esbas.com.tr
Telefon : +90-232-251-3851
TR - EN

ABD BÜYÜKELÇİSİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Sn. John Bass, İzmir programı kapsamında Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.- ESBAŞ’ı ziyaret etti.

 

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler İzmir’e ve ESBAŞ’a ilk kez gelen John Bass’a Hoş geldiniz diyerek Ege Serbest Bölgesi ve ESBAŞ ile ilgili bilgiler verdi. İzmir’de faaliyet gösteren 11 ABD’li yatırımcının 6’sının Ege Serbest Bölgesinde yer aldığını sözlerine ekleyen Güler, Ege Serbest Bölgesinin ticaret hacmi ile istihdamının ¼’ü ABD’li firmalar tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca bu yıl onuncu kez Amerika’nın Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna ev sahipliği yapacak olmaktan ve ESBAŞ ile ABD Büyükelçiliğinin çok eskilere dayanan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 

ABD Büyükelçisi Bass ise yüksek teknolojiye dayalı üretim yapan firmaların yer aldığı Ege Serbest Bölgesini ekonomiye sağlamış olduğu katkılardan dolayı tebrik ederek, yatırımların ve ABD ile mevcut ikili ilişkilerin aynı şekilde artarak devam etmesini diledi. 

 

Büyükelçi görüşmelerin ardından ESBAŞ Antika Araba Müzesinden seçilen klasik araç ile Ege Serbest Bölgesini gezdikten sonra Bölgeden ayrıldı.