HABERLER

SOSYAL MARKET BAĞIŞLARLA KURULDU

HABERLER

SOSYAL MARKET BAĞIŞLARLA KURULDU

SOSYAL MARKET BAĞIŞLARLA KURULDU
04 EYL
Haberi Paylaş :

ESBAŞ’ın Desteği İle Gaziemir’de “Sosyal Market” açıldı

ESBAŞ ve Gaziemir Belediyesi işbirliği ile tamamlanan Sosyal Market, törenle açıldı. İzmir milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile ilçe belediye başkanları,  meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı törende konuşan ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler, Gaziemir Belediyesi ve ESBAŞ işbirliğinde ilçeye ESBAŞ Spor Salonu, Kadın Danışma Merkezi, Sağlık Köyü’nün kazandırdıklarını hatırlatarak, “ Gaziemir’imize değer katacak hemşehrilerimizin hayatlarına dokunacak önemli bir projeyi daha tamamlamış olmanın verdiği mutlulukla burada toplanmış bulunuyoruz. Toplumsal dayanışma açısından büyük bir sınavdan geçtiğimiz bu zor günlerde sosyal yardımlaşma açısından örnek olacak bir tesisin hayata geçmesine destek sunmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sosyal Market’in ihtiyaç sahiplerine en iyi hizmeti üretmesi için çalışma arkadaşlarım destek olmaktan geri durmayacaklardır” diye konuştu.  

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de pandemi süreci ile birlikte en önemli projenin yardımlaşma olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.  Başkan Soyer “ Bizlere en büyük projen ne diye sorulduğu zaman buna cevap vermekte zorlanırız. Ancak iyilikten, dayanışmadan daha iyi bir proje olabilir mi? Ben bu projeyi başaran, dayanışma ruhunu diri tutan, bu kadar somut bir şekilde hayata geçiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve eşi Deniz Arda Hanımefendiye, elini taşın altını sokup bu projeye destek olan ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler ile Sosyal Market’e destek veren hayırseverlere yürekten teşekkür ediyorum. Bize insan olduğumuzu hatırlatan ve atalarımızın kadim öğretisini geleceğe taşımamızı sağlayan tek şeyin omuz omuza dayanışma olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. İyilik kazansın” diye konuştu.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ise, “Hayal ettiğim bir projeyi hayata geçirdiğim için çok mutluyum, çok gururluyum” dediği konuşmasında,  şunları söyledi: “ Pandemi sürecinde bu projenin önemi daha da iyi anlaşıldı. Bu konuda bize güvenen ve destek olan, uzun yıllardır Gaziemir’e destek olan EŞBAŞ CEO’su Faruk Güler başta olmak üzere tüm katkı verenlere teşekkür ederim.  Sosyal Market aracılığıyla hayırseverlerin yaptıkları gıda, temizlik malzemesi ve giysi bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Gaziemirlileri ve  İzmirlileri Sosyal Market’e sahip çıkmaya, destek vermeye davet ediyorum. “  

Sosyal Market nedir?

Gaziemir Belediyesi’nin ESBAŞ’ın desteğiyle yaşama geçirdiği Sosyal Market hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyor. Hayırseverlerin yaptıkları bağışlar belediye eliyle Sosyal Market’te ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Sosyal Market’ten destek almak için belediyeye başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere puan yüklü olan bir kart verilecek. Kart sahibi aile, Sosyal Market’i ziyaret ederek kartındaki puan karşılığında gıda, temizlik ürünü ve giysi gereksinimlerini ücretsiz olarak karşılayacak.

Yardımlardan yararlanmak, bağış yapmak isteyenler 0 232 999 0251 – 1201 (dahili) numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilecek. 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.