HABERLER

SERBEST BÖLGELER ŞEHRİ TOPLANTISI

HABERLER

SERBEST BÖLGELER ŞEHRİ TOPLANTISI

SERBEST BÖLGELER ŞEHRİ TOPLANTISI
05 ŞUB
Haberi Paylaş :

Yeni Dönemde Yeni Fırsatlar: Serbest Bölgeler Şehri Olarak İzmir” konulu panel ESBAŞ ve ESİAD işbirliğinde ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonununda gerçekleştirildi. 

İzmir’den ve Ege Serbest Bölgesinden geniş yelpazede katılımın olduğu panel öncesi Açılış Konuşmalarını sırası ile ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcısı H. İbrahim Gökçüoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptı.

Açış konuşmaları sonrası gerçekleştirilen panelde ise, Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu moderatörlüğünde Cihan Türsen (İEKKK Serbest Bölgeler Şehri İzmir Komite Başkanı), Zübeyde Solak (Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı), Eyüp Sevimli (İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı), Bilgen Salih Narlı (Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı) ve Dr. Faruk Güler (ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı konuk konuşmacı olarak yer aldı.

Panelde, İzmir’in Serbest Bölgeler şehri olarak konumlandırılması, Serbest Bölgelerden neler beklendiği, Türkiye’de Serbest Bölge Mevzuatı, Ekonomi Bakanlığının yeni Serbest Bölgeler vizyonu ve İzmir’in bu vizyon içindeki yeri gibi Serbest Bölgeler için hayati önem taşıyan birçok konu hakkında sunumlar yapıldı, görüşler aktarıldı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.