HABERLER

ROPİX FİRMASI HEDEF BÜYÜTTÜ

HABERLER

ROPİX FİRMASI HEDEF BÜYÜTTÜ

ROPİX FİRMASI HEDEF BÜYÜTTÜ
01 EYL
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölgesinde 2002 yılında Hugo Boss için vatka üretmeye başlayan Ropix Giyim, şimdi de iç piyasa ürün vermeye başladı. Takım elbise aksesuarları üreten firma, Türkiye’de birçok ünlü markaya ürün vermek adına 2 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Kapasitesini de yüzde 40 oranında arttıran Ropix, 45 olan çalışan sayısını 90’a çıkardı. Çalışan sayısını yıl sonuna kadar 150’ye yükselteceğini belirtti.

 

Yeni yatırım ve hedefleri hakkında bilgi veren Ropix Giyim Fabrika Müdürü Sn.Temel Kaymak,  vatka ile başlayan öykülerinin, bugün vatkanın yanı sıra kol balığı, kemer astarı ve plastik takım elbise ile pantolon askıları, plastik poşet, elbise poşeti, farklı gramaj ve ebatlarda işlenmiş vatkalık pamuk-keçe ile devam ettiğini belirtti.  Ropix bu anlamda Türkiye'nin sayılı kurumları arasında yer alıyor.

 

Takım elbisenin iskeletini oluşturan ve ürünün şık görünmesini sağlayan plakayı artık İzmir’deki tesislerinde de üreteceklerini açıklayan Temel Kaymak, şu bilgileri paylaştı. “Bu alanda dünyada iki büyük üretici var. Bunlardan biri bizim kurucumuzun da ortak olduğu Arnavutluk’taki tesis. Bu tesisten 65 ülkeye ihracat yapıyoruz ve bin kişi çalışıyor. Birçok ünlü markaya ürün veriyor. Şimdi biz bu ürünü Türkiye’de İzmir’deki tesislerimizde üretmek istiyoruz. Bunun için çalışmalara başladık. Ürünün içinde at kılı, deve tüyü, keçi kılı ile koyun yünü bulunuyor. Biz kumaşı İtalya’dan getireceğiz. İç piyasada önemli bir pazarda yerimizi alacağız.”

 

Yılda 1,5 milyon vatka üreten firma, Çin’e kırılmayan plastik askı ihraç etmeyi başardı. Geçmiş yıllarda vatka için kullandığı pamuğu İtalya’dan ithal eden Ropix, yaptığı makine yatırımıyla artık Söke pamuğunu ürünlerinde kullanıyor.

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.