HABERLER

PERYÖN MEMNUNİYET VE BAĞLILIK ÖDÜLÜ ESBAŞ'IN

HABERLER

PERYÖN MEMNUNİYET VE BAĞLILIK ÖDÜLÜ ESBAŞ'IN

PERYÖN MEMNUNİYET VE BAĞLILIK ÖDÜLÜ ESBAŞ'IN
04 MAY
Haberi Paylaş :

Türkiye'de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) tarafından her yıl düzenlenen “İnsana Değer Ödülleri” 3 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Memnuniyet ve Bağlılık, Gelişim Yönetimi, İnsan Gücü Etkinliği olarak belirlenen 3 ana kategoride ödüle aday olan firmalar arasında yapılan değerlendirmede ESBAŞ Memnuniyet ve Bağlılık kategorisinde ödüle layık görüldü.

Aynı kategoride 3 firmanın finale kaldığı ödül töreninde bir konuşma yapan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk GÜLER, “ESBAŞ olarak bu yıl ilk defa “Memnuniyet ve Bağlılık” kategorisindeki ödüle başvuruda bulunduk. Bizler ESBAŞ olarak 500 kişiyiz. Gelişimimizin temel gücünü çalışanımızın memnuniyeti, bağlılığı, katkısı ve katılımı oluşturmaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz Bölgede toplamda 21.500 kişi çalışmaktadır. Biz faaliyetlerimizi sadece ESBAŞ çalışanlarının memnuniyet ve bağlılığını arttırmak için değil, bizimle birlikte orada faaliyette bulunan  175 firmanın çalışanlarının mutlu ve memnun birer çalışan olması için sürdürüyoruz.  Çünkü biliyoruz ki; şirketinden memnun ve bağlı çalışan şirketini daha yukarıya ve başarıya taşır. Bizler ESBAŞ olarak Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik, İnsan Odaklılık olan değerlerimizi yaşatmak ve sürekliliğini sağlamak için geliştirdiğimiz ve uygulamakta olduğumuz İnsan Kaynakları stratejilerimizi her geçen gün iyileştirmeye, Mükemmellik Yolunda Her Gün Yeni Bir Adım Daha Atmaya devam edeceğiz dedi.

Sözlerini “Bu ödül ESBAŞ çalışanlarının aldığı bir ödüldür, ödülü ESBAŞ çalışanları adına alıyorum dolayısıyla tüm arkadaşlarıma gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle sonlandıran Dr. Faruk Güler “Bu gece burada çeşitli kategorilerde ödüller alan diğer firmaları da canı gönülden tebrik ediyoruz” dedi.

PERYÖN İnsan yönetimi alanındaki profesyonellerin gereksinimlerine hizmet sunarak istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük ediyor. Memnuniyet ve Bağlılık kategorisi özellikle çalışanların kısa, orta ve uzun dönemde şirkete karşı yaklaşımlarının nasıl geliştirildiğini, bağlılıklarının artırıldığını, farklı kuşaklara yönelik uygulamaların nasıl entegre edildiğini, bağlılık ölçümleri ile doğrulandığını ve bu bağlılığın iş sonuçlarına nasıl aktarıldığının değerlendirildiği bir kategoridir. ESBAŞ İnsan Kaynakları Birimden Bahar Baysal ve Sevim Çokal PERYÖN üye olarak, Diğdem Pelikli ise PERYÖN Ege Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.