Neden ESBAŞ?

OPERASYONEL AVANTAJLAR

Neden ESBAŞ?

OPERASYONEL AVANTAJLAR

OPERASYONEL AVANTAJLAR

OPERASYONEL AVANTAJLAR

TEK DURAK OFİS YAKLAŞIMI

Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların memnuniyetini sağlayacak hizmetleri geliştirip sunmak, faaliyet alanlarının hizmet kalitesini sürekli geliştirmek en önemli hedefimizdir. ESBAŞ uygulanan Yönetim Sistemleri ile sürekli iyileştirmeyi hedefleyerek, kullanıcılara en yüksek faydayı sağlayacak hizmetleri sunmaktadır. Tek hizmet noktası olmasının sağladığı hız ve bürokrasiden arındırılmış yapı, bölge kullanıcılarının zaman kaybını önleyerek faaliyetlerine yoğunlaşmasını sağlamaktadır.

OPERASYONEL HİZMETLER

OPERASYONEL HİZMETLER

Elektrik Dağıtım, Doğalgaz Dağıtım, LPG Temini, Telekomünikasyon, İnternet, Endüstriyel Kullanma Suyu Hizmetleri, Proje Tetkik ve İnşaat Denetim Hizmeti, Bakım Hizmetleri

DEPOLAMA FAALİYETLERİNE YÖNELİK HİZMETLER

DEPOLAMA FAALİYETLERİNE YÖNELİK HİZMETLER

Yükleme/boşaltma, nakliye, malzeme kiralama, dönemsel personel ve depo kontrol servisleri. Gümrük operasyonlarına yönelik servis.

GIDA HİZMETİ

GIDA HİZMETİ

ESBAŞ Gıda İşletmeleri, Ege Bölgesinin en modern ve büyük gıda fabrikasıdır. 11.140 m2'lik alanda faaliyet göstermekte olup, günlük 24.000 öğün üretme kapasitesine sahiptir. Bölgede özel siparişe yönelik üretim, dağıtım ve Catering hizmetleri de sunulmaktadır. Kafeterya, Restoran ve Food Court gibi farklı lokasyonlarda, fix menü, a La Carte ya da fast food seçeneklerini bulmak mümkündür.

OPSİYONEL HİZMETLER

OPSİYONEL HİZMETLER

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmeti, Çocuk Yuvası Hizmeti, Dış Ticaret Hizmeti, İnşaat/Elektrik/Mekanik Tadilat ve Onarım Hizmetleri, Bilgi Sistem ve Çözümleri, Bilgi Güvenliği Ürünleri, Altyapıları ve Donanım Çözümleri, Peyzaj Hizmeti, Personel Taşıma Hizmeti, Spor Tesisleri ve Sosyal Aktiviteler Hizmeti, Temizlik Hizmeti, Konferans ve Eğitim Salonu Kiralama Hizmeti, seçeneklerini bulmak mümkündür.

img_22
img_22
img_22
img_22

Diğer Avantajlar

KISA VE ORTA VADELİ PLAN YAPABİLME FIRSATI

Faaliyet ruhsatlarının süresi; bölgedeki hazır binaları kiralayarak faaliyet göstermeyi planlayan kiracı kullanıcı firmalar için maksimum 20 yıl, arazi kiralayıp bu arazide kendi üretim üstyapısını inşa etmek isteyen yatırımcı kullanıcı firmalar içinse maksimum 45 yıl olarak belirlenmiştir.

KAR TRANSFERİ FIRSATI

Serbest bölgede yapılan faaliyetler sonucunda ortaya çıkan karın herhangi ülkeye (Türkiye dahil) transferi konusunda hiçbir kısıtlayıcı ön koşul bulunmamaktadır.

EŞİT YAKLAŞIM

Serbest bölge avantajlarından orijinine bakılmaksızın her firma yararlanabilir.

ZAMAN KISITININ OLMAMASI

Firmalar ürünlerini serbest bölgelerde zaman kısıtı olmaksızın tutabilirler.

TİCARETİN PAZAR ŞARTLARINA GÖRE YÖNETİLEBİLMESİ

Türkiye’deki serbest bölgelerde müşteri talebi olmadığı sürece devletin ya da lisanslı özel otoritelerin belirlemiş olduğu herhangi bir fiyat ya da kalite standardı aranmaz. Aynı zamanda gümrük ve dış ticaret otoriteleri tarafından uygulanan yasal zorunluluklar ve uygulamalar da serbest bölgelerde geçerli değildir.

ENFLASYON MUHASEBESİ FIRSATI

Türkiye’de serbest bölgelerde her ödeme konvertibl döviz cinsleriyle gerçekleştirilebilir.

YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAZARLARA ULAŞIM İMKANI

Dünya’daki genel serbest bölge uygulamalarının aksine Türkiye’deki serbest bölgelerden yurtiçine satış yapılması, tüketim malları ve riskli ürünler grubunda yer alan ürünler haricinde serbesttir.

AZALTILMIŞ BÜROKRATİK PROSEDÜRLER VE DİNAMİK YÖNETİM

Başvuru ve ruhsatlanma aşamalarındaki bürokrasi minimuma indirilmiştir. Ege Serbest Bölgesi profesyonel bir özel şirket tarafından yönetilmekte ve geliştirilmektedir.

REKABETÇİ ALTYAPI STANDARTLARI

Türkiye’deki serbest bölgeler uluslararası düzeyde rekabetçi bir altyapı ile donatılmıştır.

STRATEJİK KONUM

Ege Serbest Bölgesi, gerek ulaşım ağı gerekse de yükleme olanakları bakımından eşsiz bir konuma sahiptir.

Diğer Avantajlar

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.