NEDEN ESBAŞ?

NEDEN ESBAŞ?

NEDEN ESBAŞ?

Ege Serbest Bölgesinde üretim yapan firmalar Kurumlar Vergisinden muaftır. Bir yıl içerisindeki üretimlerinin 85%’i ve üzerini aynı yıl içerisinde ihraç etmeleri durumunda çalışanların gelir vergisinden muaftır. Ayrıca bütün firmalar herhangi bir fiyat ya da kalite kısıtlamasına tabi değildir.

LOKASYON AVANTAJLARI

Küresel Pazarlara Erişim Kolaylığı

Doğu ve Batı arasında doğal bir köprü görevi gören Türkiye lokasyon olarak Dünya’daki önemli piyasalara stratejik bir şekilde yakındır ve bu özellik farklı üretim ve hizmet kültürlerine ulaşabilmek adına büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu nedenle Türkiye, tarih boyunca Dünya’daki en önemli üretim ve ticaret merkezlerinden biri olarak önemini günümüze kadar korumuştur.

Türkiye’de üretim ve ticaret yapmak; Avrupa, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki yaklaşık 1,6 milyar insanın bulunduğu ve toplamda 23,5 trilyon GSMH nın yaratıldığı pazarlara doğrudan ulaşım anlamına gelmektedir.

* Yabancı yatırımcının Türkiye’ye olan ilgisi son 15 yılda gözle görülür şekilde artmıştır.

Ege’nin İncisi; İzmir

İzmir, yaklaşık 8.500 yıl evveline dayanan tarihiyle Dünya’daki en eski modern yaşam ve ticaret merkezlerinden biridir.

Türkiye’nin en büyük üç ilinden biri olan İzmir, şehirde faaliyet gösteren 13 Sanayi Bölgesi, 2 Serbest Bölge, 8 Üniversite ve Türkiye’nin en büyük ihracat limanı olan İzmir Alsancak Limanı ile yalnız Ege Bölgesi’nin değil Türkiye’nin de en önemli üretim ve yaşam merkezlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.  İş ve sosyal yaşam dengesi açısından birçok ilgi çekici fırsatlar sunan İzmir, yabancı sermaye yatırımları açısından da Türkiye’deki en etkileyici performansa imza atmaktadır.

Türkiye’nin en organize ve modern endüstri parkı,  üstelik şehrin tam kalbinde...

Ege Serbest Bölgesi, yaklaşık 263 hektarlık (2.630.000 ) alanıyla İzmir’in Gaziemir ilçesinde konumlanmış, son derece gelişmiş bir endüstri parkıdır. Araçla, İzmir Havalimanına 5 dakikalık, İzmir Alsancak Limanına ise 15 dakikalık mesafede bulunan Ege Serbest Bölgesi, firmalar için özellikle Avrupa ve gelişmekte olan pazarlara erişim açısından bir geçiş kapısı görevi görmektedir.

Efes, Pergamon, Afrodisyas, Priene, Milet ve Sardes gibi antik kentlerin bulunduğu zengin bir kültürel mirasa sahip olan İzmir, Foça, Çeşme, Gümüldür ve Kuşadası gibi popüler turistik beldelere de araçla yaklaşık 1 saatlik mesafede yer almaktadır.

YATIRIM AVANTAJLARI

deneme

OPERASYONEL AVANTAJLAR

TEK DURAK OFİS YAKLAŞIMI

Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların memnuniyetini sağlayacak hizmetleri geliştirip sunmak, faaliyet alanlarının hizmet kalitesini sürekli geliştirmek en önemli hedefimizdir. ESBAŞ uygulanan Yönetim Sistemleri ile sürekli iyileştirmeyi hedefleyerek, kullanıcılara en yüksek faydayı sağlayacak hizmetleri sunmaktadır. Tek hizmet noktası olmasının sağladığı hız ve bürokrasiden arındırılmış yapı, bölge kullanıcılarının zaman kaybını önleyerek faaliyetlerine yoğunlaşmasını sağlamaktadır.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.