HABERLER

NASA ASTRONOTUNDAN UZAYDA YAŞAMA VE ÇALIŞMA DERSİ

HABERLER

NASA ASTRONOTUNDAN UZAYDA YAŞAMA VE ÇALIŞMA DERSİ

NASA ASTRONOTUNDAN UZAYDA YAŞAMA VE ÇALIŞMA DERSİ
30 NİS
Haberi Paylaş :

20-27 Nisan tarihleri arasında Uzay Kampı programlarına katılmak üzere Ege Serbest Bölgesine gelen NASA Astronotu Ellen Baker astronot seçim süreci, vücudun uzayda gösterdiği değişim ve Dünyanın gözlemi gibi birçok ilginç konuyu Uzay Kampı Türkiye katılımcılarına verdiği özel sunumda anlattı.

Uzaya 1989-1995 yılları arasında Atlantis ve Columbia uzay mekikleriyle, üç ayrı seferde giderek toplamda yaklaşık 28 gün 14 saat uzay uçuşu yapan Astronot Ellen Baker, 22 Nisan’da Uzay Kampı Türkiye’de düzenlenen sunumda öğrencilerle buluştu. Gerçekleştirdiği sunumda uzaydan çekilmiş ay, gün doğumu, yanardağ fotoğraflarına yer veren Baker, “Dünyanın etrafında günde 16 kere dolanıyorduk. Uzaydan bakıldığında dünya muhteşem görünüyor, kelimelerle tarif edilemez. Uzay mekiğinden bakarken böylesine güzel görünen Dünyada düşmanlığın ve acıların yaşandığına inanmak gerçekten çok zor” dedi.

Uzay Kampı Türkiye’nin ardından ESBAŞ Teknoloji Merkezi Sergi Alanı ve Antika Araba Müzesine de ziyaretlerde bulunan Baker, Ege Serbest Bölgesi ve ESBAŞ hakkında bilgi aldıktan sonra ESBAŞ Çocuk Yuvasındaki çocuklarla bir araya geldi. Çocukların uzayla ilgili sorduğu ilginç sorulara cevap veren ve onların ingilizce olarak seslendirdiği şarkıları dinleyen Ellen Baker olumlu izlenimlerle Ege Serbest Bölgesinden ayrıldı.

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.