HABERLER

MUTLU ESBAŞ’LILARIN SESİ LÜKSEMBURG’DAN YANKILANDI

HABERLER

MUTLU ESBAŞ’LILARIN SESİ LÜKSEMBURG’DAN YANKILANDI

MUTLU ESBAŞ’LILARIN SESİ LÜKSEMBURG’DAN YANKILANDI
25 EYL
Haberi Paylaş :

İşyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work, Avrupa genelinde çalışanlarının mutluluğu ile fark yaratan 3.300’den fazla firma arasında yaptığı değerlendirmede ESBAŞ’ı, ikinci kez Avrupa’nın en iyi 150 şirketi arasında gösterdi. 

ESBAŞ, bu yıl 2.6 milyon çalışanın dahil olduğu Trust Index anketinden elde edilen verilerle oluşturulan Best Workplaces in Europe 2023 (Avrupa’nın En İyi Şirketleri) listesinde Orta Büyüklükteki Şirket Kategorisinde yer aldı.

21 Eylül akşamı Lüksemburg’da bulunan Avrupa Kongre Merkezinde gerçekleşen, Avrupa’nın En İyi Şirketleri 2023 (Best Workplaces in Europe 2023) Ödül Töreninde açıklanan Avrupa’nın en iyi 150 şirketi arasında ESBAŞ da yer aldı. ESBAŞ’ın 2022 yılında da girmeyi başardığı Avrupa’nın İyi Şirketleri Listesine bu yıl Türkiye’den 12 şirket seçildi.

Avrupa’nın En İyi Şirketleri Listesi’ne, çalışan deneyimi anketlerinden elde edilen verilere göre esnek çalışma modeli, iş arkadaşları tarafından önemsenme, psikolojik ve duygusal olarak sağlıklı işyeri deneyimi gibi konularda fark yaratan firmalar girebildi.

Bu yıl listeye giren şirketleri kutlayan Great Place To Work CEO’su Michael C. Bush, “ Listede yer alan organizasyonlar dünya genelindeki tüm pazarlardaki şirketlere örnek oluyor. Bu firmalar çalışanları için güven temelli kurumlar inşa ederek harika iş, yeni fikirler ve daha güçlü iş sonuçları elde ettiler” dedi.  

Avrupa’da aldıkları başarılı sonucu değerlendiren ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler de, şirketlerinin 2022 yılında da Avrupa’nın En İyi Şirketleri Listesine girdiğini hatırlatarak, aynı başarıyı bu yıl da göstermiş oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi. GPTW’nin her yıl Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi iş yerlerini seçerken, şirketlerin çalışanlarından aldığı geri bildirimleri değerlendirerek listeleri hazırladığına dikkat çeken Dr. Faruk Güler, “ ESBAŞ, Türkiye’de dört kez üst üste, Avrupa’da ise iki kez üst üste en iyi şirketler listesine girmeyi başarmış bir firmadır. Uluslararası bir organizasyonun, Avrupa genelinde 3 bin 300 firma arasında yapılan  değerlendirmede şirketimizi iki kez üst üste Avrupa’nın en iyi şirketleri arasında göstermiş olmasının gururunu yaşıyoruz. ESBAŞ kurumsallaşmada mükemmellik yolculuğuna çıktığından bu yana çok güzel ödüller aldı ve bu son ödülle de çıtasını çok yükseltti. Bu başarıyı çalışanlarımızla kurduğumuz güçlü bağ sayesinde kazandık. Bu güçlü bağ bizlere çok daha büyük başarılar kazandıracaktır” diye konuştu. 

Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi hakkında 

 

GPTW, araştırma yaptığı ülkelerde şirketlerin işveren programlarını analiz ederek ülkelerinde en iyi işverenler listesine yer alan şirketleri Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’ne aday gösteriyor.

2023 Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’ni belirlenirken, Türkiye’nin de dahil olduğu  21 Avrupa ülkesindeki 2.6 milyon çalışanın deneyimini gösteren Trust Index anketi verileri incelendi ve firmalar çalışan sayılarına göre; Küçük, Orta, Büyük ve Çok Uluslu kategorilerinde değerlendirilerek Avrupa’nın En İyi İşverenleri 2023 Listesi hazırlandı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.