HABERLER

MANİSA VALİSİNDEN UZAY KAMPI TÜRKİYE’YE ZİYARET

HABERLER

MANİSA VALİSİNDEN UZAY KAMPI TÜRKİYE’YE ZİYARET

MANİSA VALİSİNDEN UZAY KAMPI TÜRKİYE’YE ZİYARET
16 OCA
Haberi Paylaş :

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Vali Yardımcısı Şerafettin Tuğ, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel Uzay Kampı Türkiye’ye gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.  Heyete Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Ege Serbest Bölge Müdürü Şenay Satoğlu ve ESBAŞ CEO Danışmanı Mehmet Pulak da eşlik etti.

NASA tasarımlı simülatörlerle astronotların uzaya gitmeden önce nasıl eğitim aldıklarının anlatıldığı ve uygulamalı uzay bilimleri eğitimlerinin verildiği Uzay Kampı Türkiye,  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy öncülüğündeki heyeti ağırladı. Heyet kamptaki simülatörler, uzay istasyonu modeli ve dijital ortamda astronomi eğitiminin verildiği yıldızevi hakkında bilgi aldı.

ESBAŞ Çocuk Yuvası ve Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ile ESBAŞ Antika Araba Müzesi ve Bir Dev Uyanıyor Sergi alanını da gezen heyete, ESBAŞ ve Ege Serbest Bölgesi hakkında detaylı bilgi aktarıldı.  Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren Cummins, Aero ve Hugo Boss firmalarını da gezerek incelemelerde bulunan heyet yetkilileri memnun bir şekilde bölgeden ayrıldı. 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.