KİRALAMA HİZMETLERİ

LOJİSTİK AVANTAJLAR

KİRALAMA HİZMETLERİ

LOJİSTİK AVANTAJLAR

LOJİSTİK AVANTAJLAR

LOJİSTİK AVANTAJLAR

Ege Serbest Bölgesi, AB ve Orta Doğu pazarlarının yakınında, büyük limanlara, uluslararası havaalanlarına, karayolu ağlarına, kültür, turizm ve eğlence merkezlerinin ortasında yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanına 4 km, İzmir Limanına ve şehir merkezine 12 km mesafededir.

İzmir ulusal ve uluslararası deniz ve hava ulaşımı açısından oldukça büyük bir potansiyele sahiptir. Alsancak, Aliağa-Nemrut, Dikili ve Çeşme limanları deniz ulaşımında önemli noktalardır. Yapımı devam etmekte olan ve işletmeye alındığında Dünya’nın en büyük on limanı arasında yer alacak Çandarlı Limanı da İzmir’in potansiyelini önemli oranda artıracak bağlantı noktalarından biri olacaktır.

Eşitlik Prensibi

Serbest bölgede sağlanan teşvik ve avantajlardan yerli ve yabancı bütün firmalar eşit olarak yararlanır. İşleticiler ve kullanıcılar, yatırım ve üretim safhalarında Bakanlar Kurulu’nca belirlenecek vergi dışı teşviklerden de yararlandırılabilir.

Zaman Kısıtlaması Bulunmaması

Mallar serbest bölgede süre sınırlaması olmaksızın kalabilir.

Gerçekçi Bir Enflasyon Muhasebesi İmkânı

Serbest bölgelerdeki faaliyetlerle ilgili her türlü ödeme dövizle yapılır.

Azaltılmış Bürokratik Prosedür

Ege Serbest Bölgesinde başvuru ve faaliyet sürecinde bürokratik işlemler en aza indirgenmiştir.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.