HABERLER

KAYA TUNCER, ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SAYGIYLA ANILDI

HABERLER

KAYA TUNCER, ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SAYGIYLA ANILDI

Kaya TUNCER, ABD Temsilciler Meclisinde Saygıyla Anıldı
03 ŞUB
Haberi Paylaş :

KAYA TUNCER ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNDE SAYGIYLA ANILDI
 
3 Şubat 2012 Cuma günü ABD Temsilciler Meclisinde geçtiğimiz ay hayatını kaybeden ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kaya Tuncer anısına bir konuşma yapılmıştır. Senatör Sn. Joe Baca tarafindan yapılan konuşma Parlamento kayıtlarına geçmiştir.
 
Sn. Joe Baca ABD Parlamento kayıtlarına geçen konuşmasına başlarken, Kaya Tuncer’in, kendini topluma adamış, yorulmak bilmez bir savaşçı, usta bir girişimci ve hayırsever bir insan olmasından övgüyle bahsetmiş, kendisine hürmet ve şükranlarını sunmuştur.
 
Sn. Joe Baca, Kaya Tuncer’in eğitim alanındaki azim ve kararlılığının, iş yaşamına da yansıdığını belirterek, hayatta gösterdiği başarılı girişimcilik örneğinin önemine değinmiş, kendisini ABD–Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesine adadığını ifade etmiştir. Sn. Baca, iş hayatındaki başarılarının meyvelerini Ege Serbest Bölgesini dünyanın en çağdaş endüstri parklarından biri haline getirerek alan Kaya Tuncer’in, bu başarılarına Uzay Kampı Türkiye’yi kurarak bir yenisini eklediğini ve gençlerin eğitimine özel bir önem verdiğini ayrıca vurgulamıştır.
 
Sn. Baca, daha sonra kurduğu Uzay Kampı Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfının, bilim konusundaki tecrübelerini ve bilgilerini zenginleştirerek, genç yetişkinlerin hayatlarını geliştirme konusunda Kaya Tuncer’in gösterdiği cömert azmin bir kanıtı olduğunu vurgulamıştır. Sn. Baca konuşmasının sonunda, Kaya Tuncer’in toplum adına yorulmak bilmeden yaptığı çalışmaların birçok ödülle taçlandırdığını belirterek, Onun hatıralarının sevenlerinin gönlünde her zaman yaşayacağını ifade etmiş, tüm konsey üyelerince saygı ile anılmıştır.
 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.