HABERLER

JİANGSU HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

HABERLER

JİANGSU HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

JİANGSU HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ
21 HAZ
Haberi Paylaş :

Çin Jiangsu Eyaleti Vali Yardımcısı Shi Heping ve beraberindeki heyet İZKA yetkilileri ile birlikte 21 Haziran 2013 tarihinde ESBAŞ’ı ziyaret etti. 2012 yılında İzmir ile kardeş şehir protokülü imzaladıklarını belirten Vali Yardımcısı Shi Heping, Çin ile Türkiye arasındaki yatırım ve ticaretin artmasını arzu ettiğini belirtti. 

 

Heyete ESBAŞ Antika Araba Müzesi gezdirildi ve devamında ESBAŞ ürün sergisi gezildikten sonra, geniş çaplı bir brifing verildi. Vali Yardımcısı Shi Heping, Jiangshu eyaletinde bulunan Çinli firmaları Ege Serbest Bölgesine yatırıma davet ettiğini belirtti. Heyetle birlikte ESBAŞ’ı ziyaret eden Çin’in en büyük solar panel üreticisi Trinasolar firmasının yatırım yeri arayışı içinde olduğunu, Ege Serbest Bölgesinin sunduğu teşvikler, lojistik ve işgücü avantajlarıyla cazip bir endüstri merkezi vurguladı. Heyet olumlu izlenimlerle bölgeden ayrıldı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.