HABERLER

JAPON YATIRIM HEYETİ EGE SERBEST BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

HABERLER

JAPON YATIRIM HEYETİ EGE SERBEST BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

JAPON YATIRIM HEYETİ EGE SERBEST BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ
15 EKİ
Haberi Paylaş :

Japonya Dış Ticaret Teşkilatı-JETRO İstanbul Ofisi Genel Müdürü Yasuyuki Ishiga, Başbakanlık Yatırım Destek ve Promosyon Ajansı Yetkilileri ve beraberindeki heyet 14 Ekim 2014 tarihinde ESBAŞ’ı ziyaret etti. Ege Serbest Bölgesinde yatırım imkânlarını değerlendirmek ve karşılıklı işbirliği fırsatlarını arttırmak amacıyla ESBAŞ’ın davetlisi olarak Bölgeyi ziyaret eden heyete Pazarlama ve Kiralama Müdürü Murat Özgürtaş tarafından geniş çaplı brifing verildi.

 

Otomotiv yan sanayi, makine, kimya, bankacılık, inşaat, danışmanlık gibi çeşitli sektörlerden firmaların bulunduğu heyet yetkilileri Bölgedeki yatırımlardan oldukça etkilendiklerini belirtti. Jetro Genel Müdürü Ishiga, Japon firmaların yeni yatırım yerleri için arayışta olduğunu,  Ege Serbest Bölgesinin yatırımcılara sunduğu lojistik, işgücü avantajları, mükemmel altyapısı ve sunduğu teşviklerle Japon yatırımcılar için oldukça önemli bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.

 

Heyet, Ege Serbest Bölgesini gezdikten sonra Bölgeden olumlu izlenimlerle ayrıldı.  

 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.