HABERLER

İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KOŞGER ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

HABERLER

İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KOŞGER ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

İzmir Valisi Yavuz Selim Koşger ESBAŞ’ı Ziyaret Etti
24 AĞU
Haberi Paylaş :

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger,  ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler’e iade-i ziyarette bulundu. Güler, Vali Köşger’i, ESBAŞ Teknoloji Merkezi’nde bulunan ve kuruluşunda günümüze Ege Serbest Bölgesinde sağlanan gelişmelerin kronolojik sırayla canlandırıldığı Sergi Alanı’nı gezdirdi. Güler, ESBAŞ’ın ve Ege Serbest Bölgesi’nin kurucusu merhum Kaya Tuncer’in, Türkiye’ye, örnek bir endüstri merkezi kazandırırken, yaşadığı zorlukları ve kaydettiği gelişmeleri özetledi ve 70’e yakın yabancı firmadan oluşan 167 firmanın faaliyet gösterdiği Ege Serbest Bölgesi’nin, yıllık 4.2 milyar dolarlık ticaret hacmi ve 20 bin 500 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin en büyük serbest bölgesi olduğunu söyledi.

Dr. Faruk Güler, konuğuna daha sonra Teknoloji Merkezindeki ESBAŞ Antika Araba Müzesini gezdirdi. Güler, burada bulunan 1923 ile 1960 yıllarında imal edilen antika arabalarla yakından ilgilenen Vali Köşger’e, araçların özellikleri hakkında detaylı bilgi verdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e, daha sonra Ege Serbest Bölgesinin tarihsel gelişiminin anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.