HABERLER

İZMİR VALİSİ SN.MUSTAFA TOPRAK ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

HABERLER

İZMİR VALİSİ SN.MUSTAFA TOPRAK ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

İZMİR VALİSİ SN.MUSTAFA TOPRAK ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ
01 HAZ
Haberi Paylaş :

İzmir Valisi Mustafa Toprak, İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katılmak üzere Ege Serbest Bölgesini ziyaret etti. 

Vali Toprak’ı Ege Serbest Bölgesi ESBAŞ Teknoloji Merkezinde ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ve Yürütme Kurulu Üyeleri karşıladı. Toplantıda Vali Toprak’ın yanı sıra Gaziemir Kaymakamı Şerafettin Tuğ ile Ege Serbest Bölgesi Bölge Müdürü Şenay Satoğlu ve diğer ilgililer de hazır bulundu.

 

Toplantıda Vali Toprak’a ESBAŞ ve Ege Serbest Bölgesinin genel durumu ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, Ege Serbest Bölgesinin halihazırda faaliyet gösteren firmalar ile %98 doluluk oranına ulaştığını, yeni büyüme alanlarının sağlanması ve 600 dönümlük alanın Ege Serbest Bölgesine kazandırılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Güler ayrıca büyümenin planlandığı şekilde gerçekleşmesi halinde Ege Serbest Bölgesinde mevcut duruma ilave olarak 6 bin civarında yeni istihdamın sağlanacağını belirtti. 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Toprak, Ege Serbest Bölgesinin ve ESBAŞ’ın İzmir için büyük bir kazanım olduğunu ve İzmir’de kayda değer bir istihdam oluşturduğunu vurguladı. Gerekli projelendirme ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla, mevcut bölgeye kazandırılacak yeni alan ile istihdama büyük oranda katkı sağlanacağını ve bu işin gerçekleşebilmesi için İzmir Valisi olarak kendisine verilen yetkiler çerçevesinde elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 

 

Görüşmenin ardından Vali Toprak ve beraberindeki heyet İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katılmak üzere Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren Cevher Jant firmasına geçti. 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.