HABERLER

İZMİR FUARININ ONUR KONUĞU DİYARBAKIR'DAN ESBAŞ'A ZİYARET

HABERLER

İZMİR FUARININ ONUR KONUĞU DİYARBAKIR'DAN ESBAŞ'A ZİYARET

İZMİR FUARININ ONUR KONUĞU DİYARBAKIR'DAN ESBAŞ'A ZİYARET
01 EYL
Haberi Paylaş :

83. İzmir Enternasyonal Fuarına onur konuğu olarak katılan Diyarbakırlı işadamları 2 Eylül 2014 Salı günü ESBAŞ’ı ziyaret etti.

Aralarında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Arslan, Diyarbakır Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil’in de bulunduğu heyet 2 Eylül 2014 tarihinde ESBAŞ’ı ziyaret etti. 

Ege Serbest Bölgesindeki yatırım imkânları ve Bölgede faaliyette bulunan firmalarla ilgili detaylı bilgi alan heyete, İzmir Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği ile bilgiler aktarıldı. ESBAŞ Özel Projeler Grup Başkanı Ayhan İzmirli derneğe üye olan firmaların kümelenme çalışmaları ile yüksek katma değer yaratacak projeler ürettiğini, yurtiçi ve yurt dışında havacılık kümelenmeleri ile olan işbirlikleri sayesinde derneğin önemli çalışmalara imza attığını belirtti.

ESBAŞ Antika Araba Müzesi ile Bir Dev Uyanıyor Sergi alanını gezen heyete ESBAŞ ve Ege Serbest Bölgesi hakkında detaylar aktarılarak Ege Serbest Bölgesi gezdirildi. Heyet olumlu izlenimlerle Bölgeden ayrılırken Diyarbakır’da da benzer yatırımları görmeyi temenni ettiklerini belirttiler. 

 


 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.