Neden ESBAŞ?

İZMİR'DE YATIRIM YAPMAK İÇİN BAŞLICA NEDENLER

Neden ESBAŞ?

İZMİR'DE YATIRIM YAPMAK İÇİN BAŞLICA NEDENLER

İZMİR'DE YATIRIM YAPMAK İÇİN BAŞLICA NEDENLER

İZMİR'DE YATIRIM YAPMAK İÇİN BAŞLICA NEDENLER

Sosyoekonomik gelişmişlik ve rekabetçilik endeksinde Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, aynı zamanda Ege Bölgesinin merkezidir. Zengin doğal kaynaklara, yüksek sermaye birikimine, yetişmiş insan gücüne, gelişmiş kurumsal yapıya, bilim ve teknolojik altyapıya ve güçlü ulaşım ağlarına sahiptir. Ege Denizi’nin kıyısında yer alan şehrin nüfusu 4 milyondur. Dünyanın en eski liman kentlerinden biri olan İzmir, farklı kültür, dil ve dinden olan insanlar için her zaman önemli bir buluşma noktası sayılmıştır.

Türkiye’nin önemli dış ticaret kenti olan İzmir, son derece nitelikli iş gücüne ve gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Çevresi, zengin tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleriyle gözde bir turizm merkezidir. İzmir’de üretilen sanayi ürünlerinin kalitesi, uluslararası standartları karşılayacak niteliktedir. Bu tarihi kent, çağlar boyunca, canlı bir ticaret, kültür ve sanat merkezi olmuş Ege’nin hatta "Akdeniz’in Yıldızı" olarak anılmıştır.

Ege Bölgesinin cazibe merkezi

Serbest bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgelerinin yanı sıra Türkiye’nin en önemli ikinci limanına sahip olan İzmir, yatırım için Ege Bölgesinin cazibe merkezidir.

İzmir 8,6 yıl ortalama eğitim süresiyle Türkiye ortalamasının üzerindedir. İzmir 9 üniversitesi, mesleki eğitim veren liseleri ve fakülteleri ve yabancı dil düzeyi ile Türkiye’de nitelikli insan kaynağı açısından öne çıkmaktadır. Ayrıca İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca gibi önde gelen Avrupa dillerinin yanı sıra, Rusça, Japonca ya da Çince gibi dillerin eğitiminin verildiği kurumlar da bulunmaktadır.

İzmir'in aralarında Hugo Boss, TESCO, Akzo Nobel, Delphi, Tetra Pak, British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris, Krone, Rultrans, Mahle, Cummins, Kale Pratt&Whitney, Gates, PFW, Eldor, Aero gibi dünyanın önde gelen, çok uluslu firmalarıyla iş geçmişinin olması büyük bir önem taşımaktadır.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.