HABERLER

İNSANA DEĞERDE YILIN BÜYÜK ÖDÜLÜ ESBAŞ’IN OLDU

HABERLER

İNSANA DEĞERDE YILIN BÜYÜK ÖDÜLÜ ESBAŞ’IN OLDU

İNSANA DEĞERDE YILIN BÜYÜK ÖDÜLÜ ESBAŞ’IN OLDU
27 KAS
Haberi Paylaş :

Kovid-19 pandemisi nedeniyle dünyada ve ülkemizde çalışma şartlarının bozulduğu son 2 yılda Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini alan ESBAŞ, bu kez de PERYÖN’ün yılın en büyük ödülü olan  ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü müzesine götürdü. İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü, ilk kez ESBAŞ sayesinde İzmir’e kazandırılmış oldu.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN), 13.’sünü düzenlediği İnsana Değer Ödülleri’nin büyük ödülü olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’ ESBAŞ’ın oldu. ESBAŞ, PERYÖN’ün çatı derneği olan Avrupa İnsan Yönetimi Derneği (EAPM) tarafından desteklenerek uluslararası bir boyuta taşınan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü, insan kaynakları alanındaki yenilikçi ve başarılı uygulamaları ile aldı. ESBAŞ, başvuruda bulunan çok sayıdaki firma arasından finale kalan Şişecam, Sahibinden.com ve WAT Motor firmaları arasından büyük ödülü almaya hak kazandı. İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü, ilk kez ESBAŞ sayesinde İzmir’e kazandırılmış oldu.

PERYÖN’ün, insan yönetimi alanındaki başarılı uygulamaları tanıtmak ve örnek uygulamaları sektöre kazandırmak amacıyla 13.’sünü düzenlediği ‘İnsana Değer Ödülleri’, 48 jüri üyesinin 8 farklı kategoride yaptığı değerlendirmeler sonucunda sahiplerini buldu.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde ESBAŞ’a ödülünü Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Direktörü Numan Özcan ve PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven birlikte verdiler. Ödül jürisinde de bulunan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, ödülü verirken yaptığı konuşmada, ESBAŞ’ın geliştirdiği güzel uygulamaları sadece kendi bünyesinde uygulamakla kalmayarak, Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren diğer firmalarda da yaygınlaştırmaya çalışmasının kendisini çok etkilediğini vurgularken, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven ise, yapılan güzel uygulamaların herkese ilham verdiğini söyledi.

“Yolculuk Mükemmelliğe Doğru”

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, şirketlerinde 2012 yılında başlattıkları mükemmellik yolculuğunun, “İNSAN DEĞERDE LİDERLİK BÜYÜK ÖDÜLÜ” ile taçlanmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Dr. Faruk Güler, şunları söyledi: “2012 yılında bu yolculuğa çıkarken, sadece şirketimizde değil, tamamı küresel piyasalara ürün ve hizmet sunan 167 yerli ve yabancı firmanın faaliyet gösterdiği Ege Serbest Bölgesini alanında mükemmellik merkezi yapmak gibi iddialı bir hedefi vizyonumuza yerleştirerek çalışmalarımıza başladık.  Bu hedefe ulaşmak için EFQM yönetim modelini ve Yalın, Kaizen ve Hoşin Kanri felsefeleri ile çalışma prensiplerini uygulayarak ESBAŞ’ta büyük bir dönüşüm sağladık. Şirketimizde kurumsallaşmayı ve çalışan memnuniyetini uluslararası standartlara taşıyan bu yöndeki çalışmaları günümüze kadar kesintisiz sürdürmekteyiz. Mükemmellik yolculuğumuzun bu yeni adımında PERYÖN’ün bu değerli ödülünü müzemize götürmekten dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.

Ekonominin Zor Yılları ESBAŞ’ın Ödül Yılları Oldu

ESBAŞ’ın 2017 yılında KALDER’den Türkiye Mükemmellik Ödülünü aldığını hatırlatan Dr. Faruk Güler, ardından 2018 yılında PERYÖN’den Memnuniyet ve Bağlılık Ödülünü aldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Çıktığımız mükemmellik yolculuğunda kurumsallaşma ve çalışan memnuniyetini sağlamaya yönelik attığımız adımların, uluslararası ölçekte değerlendirme yapan kuruluşlar tarafından ödüllendirilmesi bizleri gururlandırıyor. Pandemi nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde ekonominin darboğaza girdiği, firmaların kapandığı ya da küçüldüğü son 2 yılda üst üste Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini, Türkiye’nin Profesyonel Hizmetler Sektörü Ödülünü ve Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülünü almamız ve son olarak bu yılın en büyük ödülü olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü kazanmış olmamız, en zor şartlarda bile çalışanlarımızın mutluluğunu önemsediğimizi ve ESBAŞ’ın insana değer veren kültürünü tavizsiz sürdürdüğünün kanıtı olmuştur.”

ESBAŞ’IN MÜZESİNDEKİ ÖDÜLLER

Yıl        Veren Kuruluş              Ödül

--------  ------------------   ------------------------------------

2017    KALDER             Türkiye Mükemmellik Ödülü

2018    PERYÖN             Memnuniyet ve Bağlılık Ödülü

2020    GPTW                Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü

2020    GPTW                Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    GPTW                Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    GPTW                Türkiye’nin Profesyonel Hizmetler Ödülü

2021    GPTW                Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    PERYÖN             İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü   

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.