HABERLER

İLK JAPON FİRMA EGE SERBEST BÖLGESİNDE YATIRIM KARARI ALDI

HABERLER

İLK JAPON FİRMA EGE SERBEST BÖLGESİNDE YATIRIM KARARI ALDI

İLK JAPON FİRMA EGE SERBEST BÖLGESİNDE YATIRIM KARARI ALDI
03 ŞUB
Haberi Paylaş :

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ESBAŞ olarak ilk defa bir Japon yatırımcıyı kazandıklarını belirterek “Japon Pigeon Corporation’un iştiraki olan Lansinoh firması Ege Serbest Bölgesine yatırım kararı aldı” dedi. 

Güler “Firma inşa edeceği yaklaşık 8 bin metrekarelik binalarında tekli ve çiftli anne sütü emzirme pompaları, manüel anne sütü emzirme pompası, biberon ve emzik üretimi yapacak. Dünyada 50’den fazla ülkede ürünleri satılmakta olan pazarının lideri Lansinoh’un ABD, İngiltere, Almanya, Belçika ve ülkemizde satış ofisleri bulunuyor. 2016 yılında ESB’de faaliyete geçmeyi planlayan Lansinoh, 21 milyon TL’lik bir satış hedefliyor ve bu hedefini 5 yıl içerisinde 45 milyon TL’ye yükseltmeyi ön görüyor. ESB’de faaliyete geçecekleri fabrikalarında 100 kişi çalıştırmayı hedefleyen Lansinoh globalde de %50 oranında büyümeyi hedefliyor. Lansinoh firması Ege Serbest Bölgesindeki fabrikalarının temel atma törenini 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirmeyi planlıyor” dedi. 

ESBAŞ Japon Yatırımcı için Kolları Sıvadı

Lansinoh firması yetkililerinin ESB’yi ihracat işlemlerindeki kolaylıklar, vergisel avantajlar, ESBAŞ tarafından sunulan kaliteli hizmet ve iyi yönetim nedeni ile tercih ettiklerini belirten Güler “Önümüzdeki dönemde Bölgeye daha fazla Japon yatırımcı kazanabilmek amacıyla pazarlama ve tanıtım turlarımız olacak. Önümüzdeki ekim ayında United Nations Industrial Development Organization, Investment and Technology Promotion Office  (Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü, Yatırım ve Teknoloji Geliştirme Ofisi), Japan Cooperation Center for the Middle East  (Japonya Ortadoğu İşbirliği Merkezi), Embassy of Türkiye (Türkiye Büyükelçiliği), Commercial Office (Ticaret Ofisi),  Izmir Kalkınma Ajansı, Japan External Trade Organization (Japonya Dış Ticaret Teşkilatı), The Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ  (Tokyo Mitsubishi Bankası), The Japan-Türkiye Society (Japonya – Türkiye Cemiyeti) destekleri ile Japonya’ya bir tanıtım seyahati gerçekleştireceğiz. Amacımız katma değeri yüksek ürünler üreten, ülkemize daha fazla istihdam kazandıracak, ihracata dayalı üretim yapan Japon firmaların Bölgemize yatırım yapmasını sağlamak. Bu konuda uzun zamandır araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Halihazırda Bölgemize Japon yatırımcı adaylarının da ilgisi sürüyor. Türkiye’de toplam 199 adet Japon firma faaliyet gösteriyor.  Hepimizin bildiği üzere Japon firmalar başka bir ülkeye yatırım yapmadan önce titizlikle her türlü detayı inceleyip ona göre karar veriyor. ESBAŞ bu çerçevede yapacağı tanıtım turu ile üst düzey Japon firma yetkilileri ile bir araya gelme şansını elde edecek” dedi. 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.