HABERLER

GOCA – KÜRESEL OFFSET VE DOLAYLI TİCARET DERNEĞİNDEN UZAY KAMPI TÜRKİYE’YE KATKI

HABERLER

GOCA – KÜRESEL OFFSET VE DOLAYLI TİCARET DERNEĞİNDEN UZAY KAMPI TÜRKİYE’YE KATKI

GOCA – Küresel Offset ve Dolaylı Ticaret Derneğinden Uzay Kampı Türkiye’ye Katkı
17 EYL
Haberi Paylaş :

ESBAŞ’ın girişimleri ve İZKA’nın destekleri ile 20–23 Mayıs 2012 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen GICC-Küresel Endüstriyel İşbirliği Konferansına 40 farklı ülkeden 412 kişi katılarak rekor kırdı. Konferansı düzenleyen organizasyon komitesi, bugüne kadar yapılan GICC Konferansları içinde en fazla katılımın İzmir konferansında sağlandığını belirtti. Ayrıca çoğu katılımcının konferansa eşleriyle birlikte katıldığını ve konferansın gala yemeğinin Efes Antik Şehrinde yapılmış olmasının katılımcılara unutulmaz anılar yaşattığını memnuniyetle ifade etti. 
 
Geçtiğimiz günlerde ESBAŞ’ın da üyesi olduğu GOCA – Küresel Offset ve Dolaylı Ticaret Derneği ile DIOA-Savunma Endüstrileri Offset Derneği ABD’nin Massachusetts eyaletinde Endüstriyel Offset Konferansı düzenlemiş olup, konferansa ESBAŞ adına ESBAŞ Özel Projeler Grup Başkanı Ayhan İzmirli katıldı. Konferansta GOCA Başkanı Cary Viktor Mayıs ayında İzmir’de düzenlenen GICC konferansının başarısından sitayişle bahsederek Ayhan İzmirli’yi bir kez daha tebrik etti. Konferans esnasında katılımcıların Ege Serbest Bölgesinde yer alan ve dünyadaki üç uzay kampından biri olan Uzay Kampı Türkiye’yi gezerek bilgi alma fırsatı yakaladıklarını belirten Viktor, kamptan çok etkilendiklerini ayrıca ifade etti.
 
Konferansta yaptığı konuşma esnasında, Cary Viktor, Uzay Kampı Türkiye eğitim programlarından maddi durumu yerinde olmayan çocukların da faydalanmaları için $54,000’lık bir katkıda bulunma kararı aldıklarını büyük bir memnuniyetle açıkladı. Merhum Kaya TUNCER ve eşi Mary TUNCER tarafından kurulan Uzay Kampı Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfı tarafından bugüne kadar 20 farklı ülkeden 5,300 çocuğa verilen UKT bursları, bu ve benzeri katkıların da destekleriyle, her yıl daha fazla çocuğa burs verme imkânı buluyor.  
 
 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.