HABERLER

FOKKER ELMO EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YATIRIMINI BÜYÜTTÜ

HABERLER

FOKKER ELMO EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YATIRIMINI BÜYÜTTÜ

FOKKER ELMO EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YATIRIMINI BÜYÜTTÜ
01 HAZ
Haberi Paylaş :

Hollandalı Fokker Elmo firması, aralarında AgustaWestland, Airbus, Boeing ve Lockheed Martin’in de bulunduğu dünyanın önde gelen havacılık şirketlerine parça üreten Ege Serbest Bölgesindeki tesislerini yeni yatırımla 8 bin metre kare büyüttü.

 

Havacılık ve savunma alanında teknolojik kablolama sistemleri için 6 milyon dolarlık yatırımla kurulan fabrikanın ek tesisi, Fokker Elmo Başkanı Tim Hayter, Türkiye Genel Müdürü Mischa Baert ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle açıldı.

Açılıştan önce gazetecilere açıklamada bulunan Hayter, 2008 yılından beri İzmir’de faaliyette bulunan Fokker Elmo’nun, 8 bin metrekarelik yeni tesisiyle üretimini arttıracağını söyledi.

 

UÇAK KABLO UZMANI

Ayda bin kablo ağı üretimini yeni fabrikayla iki katına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Hayter, “2008 yılından beri Türkiye’de yüksek teknolojik kablo üretiyoruz. Şimdiye kadar 36 binin üzerinde ileri teknolojik kablo ağı ürettik. Bu kablolar, hem sivil havacılık hem de savunma sanayisinde kullanılıyor. İşlerimizin artması nedeniyle fabrikamız yetersiz kaldı. 8 bin metrekarelik, tamamen son teknolojiyle donatılmış ve amaçlarımıza uygun yeni fabrikamızı inşa ettik.”dedi. 

Fabrikada 275 iyi eğitilmiş personel çalıştığını, üretimin artmasıyla çalışan sayısını 400’ün üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. 

 

TÜRK PAZARINA 25 YIL ÖNCE GİRDİ

Türkiye’de havacılık ve savunma sanayisinin gelişmesine büyük katkı sağladıklarını dile getiren Tim Hayter, “Türkiye ile ilişkimiz, 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu süre zarfında Türkiye’nin büyüme ve gelişme isteğinin arttığını gözlemliyoruz. Türk havacılık endüstrisinin de çok büyük hedefleri var. Biz de bu endüstrinin bir parçası olmak istiyoruz. Bu yüzden Türkiye’deki yatırım ve operasyonlarımızı arttırmak istiyoruz. Genel olarak Türkiye muhteşem bir yer.”dedi.

Genel Müdür Baert de Türkiye'de canlı bir havacılık sektörünün olduğunu belirterek, uçakların iniş takımlarının burada üretilmesi gibi yeni projelerin gündeme gelebileceğini söyledi.

Fokker Elmo Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Adriaan Leyte de 2008'ten bu yana Türkiye'de 20 milyon dolara yakın yatırım yaptıklarını ve Ege Serbest Bölgesine yaptıkları yatırımdan dolayı çok memnun olduklarını belirtti. 

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.