FİRMALAR

FİRMALAR

FİRMALAR

Küresel Firmalar

Büyüyen Firmalar

Firmaların Serbest Bölge avantajlarından faydalanarak satış ve karlılıklarını arttırmaları neticesinde Bölgede genişleme kararı almaları, verimliliğin en belirgin göstergelerindendir. İlk yatırımlarına oranla önemli ölçüde büyüyen yatırımcılar, Ege Serbest Bölgesine duyulan güvenin en güzel örnekleridir.

Delphi Automotive (Otomotiv), 1997 yılında 2.600 m² alanda kurduğu tesisini devrederek, 2002 yılında 40.000 m²’lik yeni bir fabrika kurmuştur.

Bölgenin en büyük firması olarak Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren Hugo Boss 124.186 m²’lik toplam alanda 3.500 kişi istihdam etmektedir. Zaman içerisinde genişlettikleri yatırımlara ilave olarak 2015 yılında inşa etmiş oldukları 10.736 m² tesis ile bugün 68.940 m²’lik kapalı alanda üretimine devam etmektedir.

deneme

Yatırımcı Deneyimi

Yerli sanayinin ihracata yönelmiş şirketlerinin yanı sıra, çok uluslu şirketler yatırım yapmak için neden Ege Serbest Bölgesini seçtiklerini anlattılar:

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.