HABERLER

FEN DERSLERİNİ UZAY İSTASYONUNDA ÖĞRENECEKLER

HABERLER

FEN DERSLERİNİ UZAY İSTASYONUNDA ÖĞRENECEKLER

FEN DERSLERİNİ UZAY İSTASYONUNDA ÖĞRENECEKLER
01 EYL
Haberi Paylaş :

Uzay Kampı Türkiye 2014-2015 Eğitim Öğretim Döneminde fen derslerini “uzay istasyonunda” verecek. Ege Serbest Bölgesinde kurulu kampa katılan öğrenciler, uzay mekiğiyle entegreli çalışacak modüllerde uzayda yapılan deneyleri öğrenecekler.

 

Simülasyon ortamında uzay mekiğinin “uzaya” gönderilmesi, uzay istasyonuyla iletişime geçilmesi ve yer kontrol merkeziyle bilgi alışverişinde bulunulması süreçlerinin gerçeğine uygun şekilde yaşatılacağı modüllerde, takım çalışması, problem çözme ve zaman yönetimi gibi konularda da eğitim verilecek. 

 

Dünyanın yörüngesinde dolanan Uluslararası Uzay İstasyonundan esinlenerek inşa edilen istasyon, iki ayrı modülden oluşacak ve kasımda faaliyete geçecek programlarda kullanılmaya başlanacak. Uzay Kampı Türkiye’nin eğitim alanında, yer kontrol merkezi ve uzay mekiğiyle aynı yerde bulunacak modüllerde; uzay mekiği uçuş görevinin takip edileceği elektronik sistemler, “düşük yerçekimli ortamda deney”, “uzay yürüyüşü” görevlerinin izlenerek raporlanacağı monitörler ve uzayda bitki yetiştirilmesi gibi uygulamalar yer alacak. 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.