HABERLER

ESBAŞ YÖNETİMİNDE İKİNCİ KUŞAK DÖNEMİ

HABERLER

ESBAŞ YÖNETİMİNDE İKİNCİ KUŞAK DÖNEMİ

ESBAŞ YÖNETİMİNDE İKİNCİ KUŞAK DÖNEMİ
13 TEM
Haberi Paylaş :

Türkiye’nin en büyük serbest bölgesini kuran ve işleten ESBAŞ‘ta Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Ailesinin ikinci kuşak temsilcisi Deniz Tuncer oldu. Deniz Tuncer, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, ESBAŞ’ın kurucusu merhum Kaya Tuncer’in vefat ettiği 2012 yılından bu yana bu görevi başarıyla yürüten annesi Mary Tuncer’den devraldı. 

Mary Tuncer ise ESBAŞ’ta bundan sonra Onursal Başkan olarak görev yapacak. 

Kuruluşundan itibaren ESBAŞ yönetiminde yer alan Mary Tuncer, ABD, Türkiye ve birçok ülkede gerçekleştirdiği mühendislik projeleri ile uluslararası alanda ismini duyuran Türk-Amerikan iş insanı Kaya Tuncer’in 2012 yılında vefatından sonra şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmişti. Mary Tuncer’in döneminde ESBAŞ Avrupa ve Türkiye’nin en iyi işverenleri arasına girerken, ülkemizde en çok toplumsal fayda sağlayan şirketleri arasında gösterildi. İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü ve Kalite Ödülü sahibi olan ESBAŞ’ın kurduğu ve işlettiği Ege Serbest Bölgesi, yaklaşık 25 bin kişilik istihdamı, yılda 5.5 milyar dolar ticaret hacmi ve 2.5 milyar dolar ihracat tutarıyla Türkiye’nin uzun yıllardır en büyük serbest bölgesi konumunda bulunuyor. 

Mary Tuncer: 

“Ege Serbest Bölgesinin Dünyada Örnek Alınmasının Gururunu Yaşıyorum.”

ESBAŞ Onursal Başkanı Mary Tuncer, eşi Kaya Tuncer ile birlikte verdikleri mücadeleler sonucunda Ege Serbest Bölgesinin, dünyaca bilinen ve sektöründe rol model olarak gösterilen bir serbest bölge haline gelmiş olmasının gururunu yaşadığını belirterek, “ESBAŞ, Ege Serbest Bölgesini dünyanın en mükemmel bölgelerinden biri haline getirdi ve bu başarısı çeşitli uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından tescil edildi. Kuruluşundan itibaren oluşturulan ve yol göstericimiz olan ESBAŞ değerleri eminim ki bundan sonraki dönemde de Deniz Tuncer’e ve tüm diğer ESBAŞ’lılara ışık olmaya devam edecektir. Bu yolda bana eşlik eden tüm ESBAŞ Yönetim Kurulu üyelerine, ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler’e ve tüm ESBAŞ çalışanlarına minnettarım. Onlar olmasaydı   ESBAŞ bu derece başarılı olamazdı. ESBAŞ’la, Ege Serbest Bölgesinde gösterilen başarının, BASBAŞ’la Batı Anadolu Serbest Bölgesinde de gösterileceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.

Deniz Tuncer: 

“Annemden Devraldığım Yönetim Felsefesini Sürdürmekten Onur Duyacağım.”

Babası ve annesinin birlikte dünyanın en iyi serbest bölgelerinden birini inşa etme sürecine tanıklık ettiğini vurgulayan ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Tuncer de, duygularını şöyle ifade etti: “ Bu önemli değeri annemden devralmak benim için onurdur. ESBAŞ’ın 35 yıldır gösterdiği üstün başarısı yadsınamaz. Aynı değerler ve ilkeler üzerinden devam ederek, bu başarıyı daha iyi yerlere taşımak üzere çalışmaya ve örnek olmaya devam edeceğiz. Bu konuda bana desteklerini ve yönlendirmelerini esirgemeyen başta Dr. Faruk Güler’e ve tüm ESBAŞ çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Dr. Faruk Güler: 

“Mary Tuncer’in Dokunuşları Serbest Bölgeyi Üniversite Kampüsüne Çevirdi.”

Güçlü iradesi, tutkusu ve özverisiyle büyük katkılar sunan Onursal Başkan Mary Tuncer’in şirketin değerlerini temsil eden bir lider olduğunu vurgulayan ESAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “Kaya Beyin vefatından sonra ESBAŞ’ta sağlanan tüm başarılar Mary Hanım’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak stratejik konularda ne istediğini bilen dirayetli duruşu sayesinde olmuştur” diye konuştu. 

Türkiye’nin açık ara en başarılı ve en iyi yönetilen serbest bölgesini kuran ve işleten ESBAŞ’ın yönetim felsefesiyle serbest bölgecilikte dünyada da üst sıralarda gösterildiğine dikkat çeken Dr. Faruk Güler, şunları söyledi: “Tabii bu başarı tesadüflerle ya da şans eseri olmadı. Kurulduğu ilk günden itibaren bugünleri gören vizyoner bir bakış aşısının parçalarının ilmek ilmek işlenmesi sayesinde oldu. Başarının esas kaynağının Kaya Bey olduğu muhakkak. Mary Hanımın varlığının ve Kaya Beyin yanında durmasının ne kadar önemli olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Günümüzde yem yeşil peyzaj alanları ile sanayi bölgesini değil, üniversite kampüsünü anımsatan, çocukları Avrupa ve ABD’deki en iyi yuvalardaki gibi eğitim aldığı için iç rahatlığı ile işine mutlu bir şekilde gidip gelen ebeveynlerin çalıştığı modern bir serbest bölgemiz varsa Tuncer çiftinin   vizyoner bakış açısı sayesinde olmuştur.”

ESBAŞ’ın başarısı için çalışan yöneticilerin, çalışanları mutlu kılma ve en iyi şirket seçilme hedeflerinde desteklerini esirgemeyen Mary Tuncer’in, firmalarının gelişmesindeki en büyük itici güç olduğunu kaydeden Dr. Faruk Güler, “Mary Hanım şirketimizin geleceğine dönük önemli bir karara daha imza attı.  Bundan sonra ESBAŞ Onursal Başkanı olarak, şirketimizin değerlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için şirket yönetimini Sayın Deniz Tuncer’e devir etti. Bu önemli karar ESBAŞ'ın değerlerinin gelecek nesillere aktarılarak korunmasını sağlayacaktır. Deniz Tuncer'in bundan sonraki süreçte Mary Hanım’ın 35 yıllık tecrübesinden feyz alarak ESBAŞ’ı yönetecek olması da bu geleneğin devam ettiğinin bir göstergesidir. Deniz Hanım bu görevi hak ederek geldi. Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde her basamakta Mary Hanımın yanında durdu. ESBAŞ’ın tüm konularını detaylı inceledi, sorguladı ve destekledi.

DENİZ TUNCER’İN PROFESYONEL İŞ YAŞAMI: 

ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Deniz Tuncer, aynı zamanda Türkiye’nin en yeni endüstri merkezi olarak kurulan Batı Anadolu Serbest Bölgesinin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. 

Lisans ve MBA eğitimlerini University of Californiya, Berkeley’de, yöneticilik eğitimlerini ise Harvard Üniversitesi’nde tamamlayan Tuncer, Green Olive Branch şirketinde Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra ABD'de çeşitli görevlerde bulundu. İzmir’de Yüksek Vadi ve Karşıyaka 360 konut projelerini gerçekleştiren MOPSAN İnşaat şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi pozisyonlarında görev üstlenen Deniz Tuncer, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.