HABERLER

ESBAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MARY MILLS TUNCER’İN AÇIKLAMASI

HABERLER

ESBAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MARY MILLS TUNCER’İN AÇIKLAMASI

ESBAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MARY MILLS TUNCER’İN AÇIKLAMASI
11 NİS
Haberi Paylaş :

Hepinizin bildiği gibi Ege Serbest Bölgesinin ve şirketimizin kurucusu Kaya TUNCER’i 7 Ocak 2012 tarihinde kaybettik. Dün de dostlarından ve sevenlerinden oluşan yaklaşık 250 kişilik bir katılımla kendisini andık. Kaya TUNCER‘i bir kez daha huzurlarınızda saygıyla veTürkiye’ye kazandırdığı değerlerden dolayı şükranla anıyorum.
 
Geçtiğimiz günlerde Kaya beyin vefatından dolayı yeni yönetim kurulu görev paylaşımlarımızı yerine getirdik ve ESBAŞ Genel Kurul Toplantısını da yaptık. Yeni yönetim kurulumuz yapmış olduğu görev dağılımında beni Yönetim Kurulu Başkanlığına seçtiler. Kendilerine bana olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederim.
 
Kaya TUNCER’in Ege Serbest Bölgesini kurarken ve geliştirirken izlediği politika ve prensipler çerçevesinde Ege Serbest Bölgesinin İzmir ve Türkiye ekonomisine katkılarını arttırmak için gayretlerimizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.
 
Ege Serbest Bölgesi Sizlerin de yakından takip ettiği gibi hem istihdam ve hem de ticaret hacimleri bakımından sürekli yükselen bir ivme yakalamış olup, ekonomiye olan katkıları gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu yılın ilk üç aylık verilerine göre, ticaret hacmi geçen yılın ilk üç ayının ticaret hacmine oranla %8 artışla 1.260 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. İstihdam ise hali hazırda 19.500 kişiye yükselmiş olup, yıl sonuna kadar devam etmekte olan yatırımların da devreye girmesi ile birlikte başlangıçta 21.000 kişi seviyelerine ulaşacaktır.
 
Bildiğiniz gibi, bölge arazi kullanımı yönünden %100 doluluk oranına yaklaşmış bulunmaktadır. Yaklaşık 600.000 m² büyüklüğündeki genişleme arazisinin serbest bölge sınırları içine alınması hususunda Ekonomi Bakanlığı nezdindeki görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. 
 
Sizlerinde yakından takip ettiği gibi,Optimum alışveriş merkezinin de açılması ile birlikte, bölge giriş-çıkıştrafiğinde bağlantı yollarının yetersizliği nedeniyle sorunlar yaşamaktayız.Sıkışıklığın nasıl çözülebileceğine dair trafik yoğunluğunu izleme ve ölçme çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer taraftan da Gaziemir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları nezdinde çözüm önerilerine yönelik görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. Konunun makul bir sürede kalıcı bir şekilde çözüleceğine dair inancım tamdır.
 
 
Mary MILLS TUNCER
ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.