HABERLER

ESBAŞ ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ HİZMETLERİ

HABERLER

ESBAŞ ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ HİZMETLERİ

ESBAŞ ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ HİZMETLERİ
01 NİS
Haberi Paylaş :

ESBAŞ Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB)  3 tam süreli 5 kısmi süreli çalışan olmak üzere 8 işyeri hekimi, 3 İş Güvenliği Uzmanı, 6 hemşire, 1 biyolog ile hafta içi 08:00 ile 18:00 arasında ESBAŞ çalışanlarına ve Ege Serbest Bölgesi  firmalarına hizmet veriyor. Sağlık merkezinde SGK’lı ve özel sağlık hasta muayeneleri, enjeksiyon, pansuman, serum takılması, küçük cerrahi müdahaleler, acil kan ve idrar tahlilleri, EKG çekimi, solunum fonksiyon testi, ultrasonografi bakısı gibi tıbbi hizmetler yanında dış labarotuvarlarla anlaşmalı olarak yasal olarak yapılması gereken periyodik kan tetkikleri, odiyometri, solunum fonksiyon testleri, akciğer film çekimleri organizasyon hizmetleri de sunuluyor.

Bölge firmalarına ayrıca ortam ölçümleri, risk analizleri, saha turları, yasal mevzuat takipleri gibi hizmetler de aracı anlaşmalı firmalar ve iş güvenliği uzmanları tarafından veriliyor. İsteyen Ege Serbest Bölge firmalarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim seminerleri verilen diğer hizmetler arasındadır.

ESBAŞ OSGB hizmetlerini geliştirmek ve Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Mart ayından itibaren hafta içi her gün, gece vardiyasında çalışanlara sabah 06.30 – 08.00 saatleri arasında bir Hekim ve bir Hemşire ile poliklinik sağlık hizmeti ve acil sağlık hizmeti vermeye başladı. Sabah saatlerinde Göğüs Hastalıkları ve Dahiliye Uzmanlarımız tarafından da poliklinik hizmetleri veriliyor.

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 30 Haziran 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ,”6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Çalışanların Eğitimini içeren 17. Maddesi gereğince, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi olmayan çalışanların işe başlatılmamaları gerektiği ile ilgili yasa maddesi yer almaktadır. Bu doğrultuda ESBAŞ Ortak Sağlık ve Güvenli Birimi her ayın 1. ve 3.  Cuma günü saat 08.30-12.00 saatleri arasında, “Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’’ veriyor. Eğitimler, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Eğitim Salonlarında düzenleniyor.  İhtiyaca göre bu eğitimler gerekirse her hafta verilebiliyor.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.