ESBAŞ’IN TARİHİ

ESBAŞ’IN TARİHİ

ESBAŞ’IN TARİHİ

ESBAŞ’IN TARİHİ

ESBAŞ’IN TARİHİ

ESBAŞ’IN KURUCUSU KAYA TUNCER

ESBAŞ’ın ve Ege Serbest Bölgesinin kurucusu merhum Kaya TUNCER, 1989 yılında ESBAŞ’ı kurarak, Ege Serbest Bölgesinin gelişimi için kolları sıvadı. 25.000 kişinin istihdam edildiği, her yıl yaklaşık 5 milyar doları aşan ticaret hacminin gerçekleştiği, çalışanlara tüm çağdaş sosyal imkanların sağlandığı, dünyanın örnek endüstri şehirlerinden birini yarattı.

Kaya TUNCER, dünyadaki 2 Uzay Kampından biri olan Uzay Kampı Türkiye’yi kurarak, 60 ülkeden 260.000’in üzerinde gencin bir araya gelmesini ve birbirlerini tanımalarını sağlamıştır. Uzay Kampı Türkiye, Ege Serbest Bölgesi içerisinde bulunmaktadır.

Kaya TUNCER, bir taraftan Ege Serbest Bölgesinin gelişimi için planlı ve programlı çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da sosyal sorumluluk bilinciyle İzmir’e maddi manevi çok değerli katkılarda bulunmayı ihmal etmemiştir. Gaziemir gençliğine armağan ettiği Kapalı Spor Salonu, Gaziemir kadınlarına armağan ettiği Kadın Sığınma Merkezine olan katkıları, KİTVAK tarafından kurulan Misafirhaneye yaptığı maddi katkılar, İzmir EXPO 2020 organizasyonuna sağladığı maddi katkılar bunlardan bazılarıdır. Kaya TUNCER eğitim ve çalışma hayatı boyunca birçok ödül almıştır.

ESBAŞ’ın ve Ege Serbest Bölgesinin Kurucusu merhum Kaya TUNCER, 7 Ocak 2012, Cumartesi günü aramızdan ayrılmıştır.

İyi insanlar asla ölmez. Türkiye ve İzmir, Kaya TUNCER’i şükranla ve minnetle anıyor.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.