HABERLER

ESBAŞ, İKİNCİ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ

HABERLER

ESBAŞ, İKİNCİ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ

ESBAŞ, İKİNCİ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ
03 MAY
Haberi Paylaş :

Dünya genelinde çalışanlarını mutlu eden işverenleri seçen Great Place to Work’un, 2021 araştırmasına göre ESBAŞ, 250-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmeyi başardı. ESBAŞ, geçtiğimiz yıl da Türkiye’nin en iyi işvereni seçilmişti.

Great Place to Work (GPTW), Türkiye’de 2021’in en iyi işverenlerini seçmek amacıyla, toplam 217 şirkette, çalışanların işyerlerini güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu konularında puanlamalarını istedi. Araştırma sonucunda çalışanları tarafından en yüksek puanı alan şirketler, çalışan sayılarına göre 7 kategoride değerlendirildi ve yüksek puan alan şirketler Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne alındı. 2020 yılında Türkiye’nin en iyi işvereni seçilen ESBAŞ, bu yıl da çalışanlarından yüksek puan alarak 200-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmeyi başardı.    

Bu yılın sonuçlarının açıklandığı ve online yayınlanan törende konuşan GPTW Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Hedefimiz bu yarışmayı iş dünyasının Oskarları seviyesine yükseltmektir. Türkiye’nin En İyi İşverenleri seçilen firmaları özel kılan ise, tüm zor şartlara rağmen her fırsatta önce insan demeleri olmuştur” dedi.

Şirketlerinin GPTW’nin ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni Listesi’ne girmiş olmasını değerlendiren ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler de, pandemi nedeniyle sadece Türkiye’de değil dünyada bir çok şirkette milyonlarca çalışanın haklarının kısıtlandığı, işten çıkarıldığı son iki yılda, ESBAŞ’ın çalışanlarının verdiği yüksek puanlarla ikinci kez Türkiye’nin en iyi işverenleri arasına girmiş olmasının gurur verici olduğunu vurguladı.

Great Place to Work’un, 60 ülkede şirketlerdeki güven kültürünü ölçerek her ülkenin en iyi işverenleri listesini açıkladığını söyleyen Dr. Faruk Güler, ESBAŞ’ın 31 yıldır şartlar ne olursa olsun değerlerine yüksek bir inançla bağlı kalmanın ödülünü almış olduğunu belirterek, “ESBAŞ’ın, 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye’nin en iyi işverenleri arasına girmiş olması, şirketimizin en zor şartlarda dahi çalışanına sahip çıktığının ve hep birlikte mükemmellik yolunda yeni bir adım atabilme mücadelesini bırakmadığının en güzel kanıtı olmuştur” diye konuştu.  

Merhum Kaya Tuncer’in, temellerini attığı ESBAŞ’ın serbest bölgecilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da model olarak alınan bir şirket olduğuna işaret eden Dr. Faruk Güler, şunları söyledi. “ESBAŞ, çalışanlarıyla birlikte, yüksek güvene dayalı iş yeri kültürünü inşa etmek adına, ‘Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik ve İnsan Odaklılık’ olarak belirlediği değerlerine bağlı kalmayı son derece önemsemektedir. ‘Mutlu ESBAŞ’lılar Yaratmak’ felsefesiyle sürdürdüğümüz insan kaynakları politikasının oluşturduğu ESBAŞ kültürü; tüm ESBAŞ’lıların gönülden işine bağlı olmalarını, işlerini kendi işi gibi görüp severek yapmalarını ve başarı odaklı olmalarını sağlamıştır. Great Place to Work’ün bu seçimi, ESBAŞ kültürünün bir başarısıdır. ESBAŞ kültürü; hissedarlar, Yönetim Kurulu ve tüm çalışanların güç birliğinde, yüksek bir inançla, her ne şart altında olursa olsun kesintisiz olarak ESBAŞ değerlerini uygulamak ile

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.