HABERLER

ESBAŞ DÖRDÜNCÜ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ

HABERLER

ESBAŞ DÖRDÜNCÜ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ

ESBAŞ DÖRDÜNCÜ KEZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ
11 MAY
Haberi Paylaş :

ESBAŞ, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work’ün Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi 2023’te de yer alarak dördüncü kez üst üste en iyi işveren olarak seçildi. Bulunduğu 250-500 Çalışan Kategorisinde ikinci sırada seçilen ESBAŞ, bu yıl bir basamak yükselmiş oldu.

ESBAŞ, GPTW’nin geçtiğimiz yıl Avrupa genelinde kendi alanında en iddialı 3 bin şirket arasında yaptığı değerlendirme sonucunda belirlediği Europe’s Best Workplaces Listesine de girmiş ve Avrupa’nın En İyi İşvereni unvanını taşıyan 150 şirket arasında yer alma başarısını göstermişti. ESBAŞ’ın GPTW’den alınmış “Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni” ile “Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük En İyi İşvereni” ödülleri de bulunuyor.

Great Place To Work tarafından açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 listesinde ESBAŞ, 250-500 çalışan sayısı kategorisinde ikinci sırada yer alarak Türkiye’nin En İyi İşvereni unvanını almaya hak kazandı.

Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi 2023’te 6 kategoride 163 kurum yer aldı.  

Great Place To Work tarafından global standartlarda gerçekleştirilen araştırma, Trust Index adı verilen anonim anket uygulaması ile çalışanların kurum içerisindeki deneyimleri hakkında geri bildirimlerinin toplanması ve “Great Place To Work For All” metodolojisine dayanan güven, etkin liderlik, değerler, çalışan potansiyelinin yükseltilmesi ve inovasyon başlıklarında şirket uygulamalarının değerlendirilmesini kapsıyor.

Hilton Bomonti’de düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Ödül Töreni’nde konuşan Great Place To Work Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, “ Pandemi sonrası piyasalar ve yakın coğrafyada yaşanan savaş ortamı, özellikle ekonomide sıkıntılı koşulların oluşmasına neden oldu. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın büyük bir bölümü, enflasyonist ortamlara maruz kaldı ve bundan en çok çalışanlar etkilendi. Bu koşullara rağmen bu yılki rapor çalışmamızda gördük ki çalışanlar hala maddi kazanımlar yerine kendilerini güvende hissetmeyi önemsiyorlar. Tam bu noktada organizasyonların büyümesiyle liderlerin yetkinlik ve davranışlarının daha fazla önem kazandığını tespit ettik” dedi.

Misyonlarının bu tür organizasyonlarla herkes için harika iş yerlerinin çoğalmasına yardımcı olmak ve daha iyi bir dünya inşa etmek olduğunu vurgulayan Toprak, “ESBAŞ’ın Great Place To Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde yer alması, insan odaklı ve güven temelli kurum kültürüyle çalışanlarına fark yaratan iş yeri deneyimi yaşattığını gösteriyor. ESBAŞ’ı tebrik ederiz” diye konuştu.

Mutlu ESBAŞ’lılar Daha Büyük Başarıları Kutlayacak

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler de, şirketlerinin Mükemmellik Ödülü, İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü, Kalite Ödülü ve önceki yıllarda alınmış olan Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi işverenleri ödüllerini sergiledikleri ödül müzesinde dördüncü kez Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’ne yer açacakları için çok mutlu olduklarını vurguladı.

Bu ödülleri ESBAŞ’lıların şirketlerine duydukları güven ve bağlılığın bir sonucu olarak aldıklarını ifade eden Dr. Faruk Güler, “ESBAŞ iş kültüründe çalışanlarımız için sadece iş tanımlarına uygun birer çalışma alanı yaratmıyoruz; fikirlerini açıkça söyleyebildikleri, hedefleri doğrultusunda kendilerini geliştirebildikleri ve yaratıcılıklarını teşvik eden bir iş ortamı sağlıyoruz. Mutlu ESBAŞ’lılar yaratmak felsefesi ile çıktığımız mükemmellik yolculuğunda çalışanlarımızla birlikte daha büyük başarıları kutlayacağımızdan eminim” diye konuştu.

Great Place to Work’un, 60 ülkede şirketlerdeki güven kültürünü ölçerek her ülkenin en iyi işverenleri listesini açıkladığını söyleyen Dr. Faruk Güler, ESBAŞ’ın 33 yıldır yüksek bir inançla değerlerine bağlı kaldığını ve yaşanan en zor şartlarda dahi çalışanlarına sahip çıktığını belirterek, şunları söyledi:  “Serbest bölgecilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da model olarak alınan bir şirket olan  ESBAŞ, çalışanlarıyla birlikte, yüksek güvene dayalı iş yeri kültürünü inşa etmek adına, ‘Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik ve İnsan Odaklılık’ olarak belirlediği değerlerine bağlı kalmayı son derece önemsemektedir. ESBAŞ kültürü; tüm ESBAŞ’lıların gönülden işine bağlı olmalarını, işlerini kendi işi gibi görüp severek yapmalarını ve başarı odaklı olmalarını sağlamıştır. Şirketimizin kültürü hissedarlar, Yönetim Kurulu ve tüm çalışanların güç birliğinde, yüksek bir inançla, her ne şart altında olursa olsun kesintisiz olarak ESBAŞ değerlerini uygulamak ile oluşmuştur. ESBAŞ, sahip olduğu bu değerlerle, daha iyi yerlere gelmek için mükemmellik yolunda her gün yeni bir adım atmaya devam edecektir.”

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.