HABERLER

ESBAŞ ÇOCUK YUVASI BİLİM ŞENLİĞİ 5. KEZ DÜZENLEDİ

HABERLER

ESBAŞ ÇOCUK YUVASI BİLİM ŞENLİĞİ 5. KEZ DÜZENLEDİ

ESBAŞ ÇOCUK YUVASI BİLİM ŞENLİĞİ 5. KEZ DÜZENLEDİ
28 ŞUB
Haberi Paylaş :

ESBAŞ Çocuk Yuvası 3-6 yaş grubu öğrencileri, geleneksel hale gelen bilim senliklerini öğretmenleri ile birlikte 28 Şubat Salı günü gerçekleştirdiler. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları öğretmenlerine ve ailelerine tanıttıkları ve bu yıl beşincisi düzenlenen şenlikte ilginç projeler yer aldı.
 
ESBAŞ Çocuk Yuvasında kurulan sergide en çok ilgiyi “Dinozorların Tarihçesi”, “Deprem”, “Çantada Taşınan Meyve suyu Robotu”, “Tasarruflu Vantilatör” ve “Renk Değiştiren Şapka”  gibi projeler çekti.
 
Sunum sonrasında bütün çocuklar soluğu Uzay Kampı Türkiye’nin standında aldılar. Stant da bulunan robotları ilgiyle inceleyen çocukların eğitmenleriyle birlikte gerçekleştirdikleri “Uzay Mekiği Nasıl Uçar” uygulaması da büyük ilgiyle gördü.
 
Etkinlik sonrası şenliği izlemeye gelen ziyaretçilerden farklı deneyleri denemeleri istendi. Özellikle ıslatılmış nohut ile şekiller oluşturma etkinliğine ilgi büyüktü.
 
Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarına hizmet vermekte olan ESBAŞ Çocuk Yuvasında her yıl düzenlenen bilim şenlikleri; fen bilgisi ve matematiği sevdirmeyi ve neden sonuç ilişkisi kurma yetilerinin gelişmesini hedefliyor.
 
 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.