HABERLER

ESBAŞ ÇOCUK YUVASI, 5 YAŞ SINIFI ÖĞRENCİLERİ, DÜNYADA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLEN NURTEN AKKUŞ’UN ÖĞRENCİLERİ İLE TELEKONFERANS SİSTEMİ İLE GÖRÜŞTÜLER

HABERLER

ESBAŞ ÇOCUK YUVASI, 5 YAŞ SINIFI ÖĞRENCİLERİ, DÜNYADA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLEN NURTEN AKKUŞ’UN ÖĞRENCİLERİ İLE TELEKONFERANS SİSTEMİ İLE GÖRÜŞTÜLER

ESBAŞ Çocuk Yuvası, 5 Yaş Sınıfı öğrencileri, Dünyada yılın öğretmeni seçilen Nurten Akkuş’un öğrencileri ile telekonferans sistemi ile görüştüler
19 ŞUB
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların çocuklarına hizmet eden ESBAŞ Çocuk Yuvasındaki öğrenciler telekonferans görüşmelerinin ilkini dün Uzay Kampı Türkiye’de gerçekleştirdi.

Bir ESBAŞ girişimi olan Uzay Kampı Türkiye’de gerçekleşen telekonferans görüşmesi, ESBAŞ Çocuk Yuvası 5 Yaş Sınıfı öğrencileri ile Samsun Salıpazarı Anaokulunun 45 öğrencisi arasında gerçekleşti.

ESBAŞ Çocuk Yuvası - Uzay Kampı işbirliğinde 73 ülkeden 12 bin öğretmen arasından ‘Küresel Öğretmen Ödülü’nü kazanan Samsun'un Salıpazarı ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş ile iletişime geçildi.

ESBAŞ Çocuk Yuvası öğrencilerinin  ‘’UZAY’’ hakkında sahip oldukları bilgi birikimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını amaçlayan çalışmada ESBAŞ Çocuk Yuvası öğrencileri, Uzay Kampı Türkiye, gezegenler, astronotlar ve uzayda bitki yetiştirilmesi konusunda bilgilerini paylaşırken, Samsun’dan öğrenciler de uzayla ilgili sorularını sordular. 

Telekonferans görüşmesinde iki taraf öğrencileri için de farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşandı. ESBAŞ Çocuk Yuvası öğrencilerinin telekonferans görüşmeleri yurtdışındaki farklı okullarla devam edecek.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.