HABERLER

ESBAŞ, AVRUPA'NIN EN İYİ İŞVERENLERİ ARASINA GİRDİ

HABERLER

ESBAŞ, AVRUPA'NIN EN İYİ İŞVERENLERİ ARASINA GİRDİ

ESBAŞ, AVRUPA'NIN EN İYİ İŞVERENLERİ ARASINA GİRDİ
26 EYL
Haberi Paylaş :

İşyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work’un, 37 ülkedeki 3 binden fazla şirkette 1 milyon 400 bin çalışanla gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını değerlendirerek açıkladığı Europe’s Best Workplaces Listesi’ne ESBAŞ’ı da dahil etti. ESBAŞ, böylece Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’nde tüm Avrupa’dan 150, Türkiye’den ise 8 firma arasına girme başarısını gösterdik. Firmalar,  çalışanların hakkaniyet ve adalet algısı, çalışan aidiyeti hissi, yöneticiler ve çalışanlar arasındaki ilişki gibi konulardaki başarıları ile listede yer alabildiler.

Avrupa’da aldıkları başarılı sonuçla ilgili şu değerlendirme yapan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “ Hatırlayacağınız üzere; şirketimiz 3 yıldır GPTW’nin yayınladığı Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesinde yer alıyor. İlk kez bir uluslararası organizasyon tarafından Avrupa’nın en iyi şirketleri arasında gösterilmiş olduk. Kurumsallaşmada mükemmellik yolculuğuna çıktığından bu yana çok güzel ödüller alarak başarısını taçlandıran ESBAŞ, bu kez çıtayı çok daha üst noktalara taşıdı. GPTW’nin Avrupa’da kendi alanında en iddialı 3 bin şirketin arasında yaptığı değerlendirme sonucunda hazırladığı listeye Avrupa genelinden girebilen 150 firmadan biri ESBAŞ oldu. Listeye ülkemizden sadece 8 firmanın girebildiğini dikkate aldığımızda şirketimizin elde ettiği başarının büyüklüğü daha net görülecektir. Bu başarı, mükemmellik yolculuğunda çıtayı çıkardığımız yeni seviyeyi belirledi. Ve hep daha iyisini hedefleyen ESBAŞ kültüründe seviye kaybetmek yok. Çalışanlarımızla oluşturduğumuz güçlü bağ bizlere çok daha büyük başarılar kazandıracaktır” diye konuştu.  

Eyüp Toprak: “Europe’s Best Workplaces™ 2022 Listesi’ndeki şirketler çalışan deneyiminde önde”

Great Place to Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, Europe’s Best Workplaces 2022 Listesi’ne ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “ Listeye giren 150 organizasyonun For All işyeri deneyimi analizinde, aldıkları ortalama yüzde 89’luk skorla, diğer ulusal şirketlere göre yüzde 10 daha yüksek skora sahip oldukları görülüyor. Global ile kıyaslandığındaysa bu fark yüzde 55’e ulaşıyor. Ayrıca listedeki organizasyon çalışanlarının yüzde 90’ı, işyerlerini aile ve dostlarına tavsiye ettiklerini söylüyorlar.  Europe’s Best Workplaces 2022 Listesi, Türkiye’deki organizasyonların da, sağladıkları çalışan deneyimi sayesinde dünya çapındaki diğer organizasyonların yanında yer aldıklarını gösteriyor ki bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

1.4 Milyon Çalışana Sorarak Avrupa’nın En İyi Şirketini Belirliyor

Great Place to Work®, birden fazla ülkede faaliyet gösteren şirketlerdeki 1,4 milyondan fazla çalışan ile işyeri kültürü ve çalışan deneyimini analiz ederek ve birden fazla anket yaparak Avrupa'daki en iyi işverenleri belirliyor.

Great Place to Work® Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde yer almak için şirketlerin öncelikle 2021 yılı süresince veya 2022 yılının başlarında Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre,  İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Portekiz, Türkiye ve Yunanistan'daki en iyi işverenler listelerinde bir veya daha fazla yer alması gerekiyor.

Listeler çalışan sayısına göre 10-49 çalışanı olan firmaları küçük, 50-500 çalışanı olan firmaları orta, 500’den çok çalışanı olan firmaları büyük ve uluslararası şirketler olmak üzere 4 ayrı kategoride hazırlanıyor

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.