HABERLER

ESBAŞ AMERİKAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU'NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

HABERLER

ESBAŞ AMERİKAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU'NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ESBAŞ AMERİKAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU'NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
01 TEM
Haberi Paylaş :

ABD'nin bağımsızlığının 237'inci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ABD Büyükelçisi Ricciardone'nin de katılımıyla ESBAŞ Uzay Kampı Bahçesi'nde verilen ve bu yıl 8'incisi düzenlenen resepsiyona, İzmir siyaset ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri katıldılar. 

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, İZKA Meclis Başkanı Kemal Çolakoğlu, Deniz Ticaret Odası Başkanı Geza Delogh başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükelçi Ricciardone, Eşim Marie ve ben, sizin ve merhum eşinizin gösterdiği eşsiz dostluk için minnettarız. Bu akşam, ESBAŞ’ta sizlere baktığımda, rahmetli Kaya Bey’in de aramızda olduğunu hissediyorum. Sadece İzmirliler değil, biz Amerikalılar da Kaya Bey’i tanıdığımız için kendimizi çok şanslı sayıyoruz." dedi. 

ESBAŞ'ın Türk-Amerikan dostluğu ve iş ilişkilerine önemli katkılarının olduğunu ifade eden Ricciardone, Cummins, Delphi, Gates, HMT, ve Pratt and Whitney gibi önde gelen Amerikan şirketlerinin Ege Serbest Bölgesinde yatırım yaparak üretim ve ticaret faaliyetlerinde bulunmakta olduklarını belirtti. 

ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer ise yaptığı konuşmada, böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, ESBAŞ'ın Türkiye ve ABD arasındaki dostluk ilişkilerine sağladığı katkılardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Amerikan Büyükelçiliği tarafından gecenin önemine binaen New Orleans’tan getirilen “To Be Continued Brass Band” Caz topluluğunun verdiği konser, geceye katılan tüm misafirlerce büyük bir beğeni topladı.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.