HABERLER

ESBAŞ’A YENİ CEO ATANDI

HABERLER

ESBAŞ’A YENİ CEO ATANDI

ESBAŞ’A YENİ CEO ATANDI
17 OCA
Haberi Paylaş :

ESBAŞ’A YENİ CEO ATANDI

Dr. Faruk Güler’in ESBAŞ, Ege Serbest Bölge Kurucu İşleticisi A.Ş.’ye CEO olarak atandığını duyurmaktan memnuniyet duyarım. 

Dr. Güler, ESBAŞ’a 14 yıl boyunca çalıştığı ve son 11 yılını CEO ve Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet ettiği Denizli merkezli Abalıoğlu Holding’den geçmiştir. Dr. Güler’in görev süresi boyunca Abalıoğlu Holding’in gelirleri 255 milyon ABD dolarından 1.8 milyar ABD dolarının üzerine çıkmış;  ulusal ve uluslararası yatırımlar sonucu çalışan sayısı 1.360 kişiden 2.300 kişiye yükselmiştir.

Dr. Güler, Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olmuş, aynı alanda yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesinde araştırmacı olarak başlamış ve ardından da Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumunda çalışmıştır. Dr. Güler, İngiltere’de Exeter Üniversitesi ve Kanada’da Alberta Üniversitesinde de araştırma gruplarına katılmıştır. Doktora derecesini aldıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesinde üç yıl ders vermiştir. Daha sonra Sabancı Holding’in KORDSA şirketinde Araştırma ve Geliştirme Bölüm Müdürü olarak girmiştir.

Dr. Güler bunun ardından, Tayland ve Endonezya’da Goodyear Amerikan teknolojisiyle kurulmuş olan Branta Mulia Tire Cord şirketinde on yıl boyunca üst düzey yönetici olarak çalışmıştır.  1996 yılında Türkiye’ye ÇBS Boya ve Kimya A.Ş’nin Genel Müdürü olarak geri dönmüştür. 

Dr. Güler, Türkiye Kalite Derneği, KalDer, dâhil olmak üzere birçok yönetim kurulunda çalışmıştır. Dr. Güler yönetici olarak hem yurtiçi hem de yurtdışı şirketlerde halkla ilişkiler, finansal sistemler ve stratejik planlama alanlarındaki geniş çalışmalarıyla deneyim kazanmıştır. Çalıştığı her yerde yarattığı inovasyon ortamı ve mükemmel yönetim becerileriyle tanınmaktadır.

Dr. Güler Antalya doğumludur, evli ve iki çocuk sahibidir.  

Gelecek yıllar için ESBAŞ’ın başına bu kadar başarılı ve tecrübeli bir yöneticinin gelmiş olmasından gurur duyuyor, kendisinin katkılarıyla ESBAŞ’ın İzmir ve Ege Bölgesinin gelişimine yaptığı katkıların artarak devam edeceğine inanıyoruz. 

Saygılarımızla,

Mary TUNCER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.