HABERLER

EMEKLİ ASTRONOTTAN TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK’LÜ 23 NİSAN MESAJI

HABERLER

EMEKLİ ASTRONOTTAN TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK’LÜ 23 NİSAN MESAJI

EMEKLİ ASTRONOTTAN TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK’LÜ 23 NİSAN MESAJI
23 NİS
Haberi Paylaş :

NASA’da çalıştığı 20 yıl içinde dört kez uzaya giden emekli astronot Dr. Don Thomas, Uzay Kampı Türkiye’ye videolu mesaj göndererek, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

NASA’da görev yaptığı sürede toplamda 44 gün uzayda kalan ve 692 defa dünya etrafında dolanan  emekli astronot Dr. Thomas, Türk bayrağı ve Atatürk figürüyle video çekerek çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı. Bu yıl 23 Nisan’ın aynı zamanda TBMM’nin 100’ncü açılış yıl dönümü olduğuna da vurgu yapan emekli astronot, gönderdiği mesajında “Tüm çocuklarımız, sizler Türkiye’nin ve Dünya gezegeninin geleceğini temsil ediyorsunuz. Bu nedenle her zaman çok çalışmanız, okulda elinizden gelenin en iyisini yapmanız ve hayattaki hayallerinizden asla vazgeçmemeniz çok önemli. Gözlerinizi yıldızlardan asla ayırmayın” sözlerine yer verdi.


Üç kere Columbia ve bir kere de Discovery uzay mekikleriyle olmak üzere, toplamda dört kere uzaya giden astronot Dr. Thomas’ın, Uzay Kampı Türkiye’nin 20’nci kuruluş yılı olması nedeniyle, İzmir’de ESBAŞ tarafından işletilen tesislere gelerek yaz dönemindeki programlara özel davetli misafir konuşmacı olarak katılması ve katılımcı çocuklarla buluşması planlanıyor.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.