HABERLER

ELDOR’UN EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YENİ YATIRIMINA DEVLET DESTEĞİ

HABERLER

ELDOR’UN EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YENİ YATIRIMINA DEVLET DESTEĞİ

ELDOR’UN EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ YENİ YATIRIMINA DEVLET DESTEĞİ
22 MAR
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren Eldor Elektronik ve Plastik Malzemeleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti’nin elektrikli araç sistemleri üretim tesisi yatırımı, proje bazlı devlet yardımı alacak.

Komple yeni yatırım şeklinde belirlenen projede öngörülen toplam sabit yatırım tutarı 809 milyon 986 bin 56 lira olarak belirlendi. Öngörülen ilave istihdam 700 kişi, öngörülen nitelikli personel sayısı ise 40 olarak hesaplandı. Yatırım süresi sonunda üretilmesi planlanan ürünler ve üretime ilişkin kapasiteler ise; DC-DC Dönüştürü ile Batarya Şart Ünitesi için yıllık 200’er bin adet, Enerji Yönetimi Modülü için yıllık 800 bin ve HV Başlatma Motoru için yıllık 75 bin adet olarak belirlendi.

Farklı Başlıklarda Katkı

Karar kapsamında desteklenen yatırım projesi, sigorta primi işveren hissesi desteği (azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl), nitelikli personel desteği (azami 30 milyon lira) ve enerji desteği (işletmeye geçiş tarihinden itibaren 10 yıla kadar 20 milyon lirayı aşmamak üzere enerji tüketim harcamalarının yüzde 50’si) imkanlarından yararlandırılacak.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.