HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALARDAN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK ATAĞI

HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALARDAN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK ATAĞI

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALARDAN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK ATAĞI
01 EYL
Haberi Paylaş :

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu ile Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren ABD’li otomotiv yedek parça üreticisi Cummins firması tarafından hayata geçirilen “Toplum için Teknik Eğitim ve Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” işbirliği sözleşmesi 29 Eylül Pazartesi günü düzenlenen törenle imzalandı. 

 

Törende, Ege Serbest Bölgesine yatırım yapan yabancı sermayeli firmaların sadece Bölgeye yatırım yapmakla kalmayıp, yüksek teknoloji kullanarak yaptıkları üretimlerinde istihdama verdikleri önemin yanı sıra, sosyal sorumluluk bilinciyle işbirliği yaparak projeyi desteklemiş olması büyük bir ilgi gördü. 

 

Ege Serbest Bölgesinde yatırım yapan yabancı sermayeli firmaların ekonomiye sağladığı katkıların yanı sıra topluma sağladığı kurumsal sosyal sorumluluklardan duyduğu memnuniyeti dile getiren ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “ESBAŞ olarak bu projede yer almalarından dolayı başta Cummins olmak üzere Gates, Mahle, Fokker Elmo ve Delphi firmalarını canı gönülden kutluyorum. Ayrıca sürekli işbirliği içinde çalışmakta olduğumuz yine bir yabancı sermaye yatırımı olan Schneider Elektrik firması ile yerli firmalarımızdan olan Çimstone firmasını da bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyor, desteklerini esirgemedikleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

 

Ege Serbest Bölgesinde yatırım yapan firmaların yatırım yerini seçerken gösterdikleri özeni İzmir’de bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek için de gösterdiklerini dile getiren Güler, “Cummins firması Bölgemize yatırım yapmaya karar verdiği andan itibaren kadın istihdamına yönelik bir sosyal sorumluluk projesi yürütmek istediğini belirtti. Firma yetkililerini, birlikte çok sayıda projeye imza attığımız Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Semih Güneş ile bir araya getirdik. Görüşmeler sonucunda proje bu günlere geldi. Bu projenin hayata geçmiş olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu proje gerçek bir sanayi-üniversite işbirliği modelidir ve bu model kalkınma için çok önemlidir” dedi. 

 

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulunun "Toplum için Teknik Eğitim ve Kadın İstihdamının Desteklenmesi" projesi mekatronik laboratuarlarının alt yapısının kurulması, mekatronik alanında sanayinin gereksinimleri dikkate alınarak nitelikli teknik eleman yerleştirilmesi ve sanayide kadın istihdamının arttırılmasını hedefliyor. İzmir Kalkınma Ajansının maddi olarak desteklediği proje sayesinde kız öğrencilerin istihdamda öncelik kazanması sağlanacak.

 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.