HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALAR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALAR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

EGE SERBEST BÖLGESİNDEKİ FİRMALAR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
01 OCA
Haberi Paylaş :

Genişleme alanı için onay bekleyen Ege Serbest Bölgesindeki firmaların büyümeleri devam ederken yeni firmaların ise ilgisi sürüyor. 

Ege serbest Bölgesinde 2'si yabancı 3 büyük yatırımcı, yeni tesis kurma kararı aldı. 3 büyük yatırımcının 50-60 milyon Dolarlık bir yatırımla 1000 civarında yeni istihdam sağlayacağı hesaplanıyor. Yeni yatırım kararlarının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. CEO'su Dr. Faruk Güler, "Genişleme alanımız onaylandığında buraya 5 milyar liralık yeni yatırım imkanı doğacak. 7 bin kişilik istihdamın da önü açılacak" dedi.

Ege Serbest Bölgesinde büyüyen 3 firmadan biri dünya moda devi Hugo Boss. 9 bin metrekarelik yeni bir fabrika kuran firma, burada kadın giyim ve erkek takım elbisesi üretecek. Grubun Markadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Christoph Auhagen, "İzmir'deki üretim tesisimizi genişleterek Türkiye'deki faaliyetlerimize olan bağlılığımızı yeniden tescilliyoruz" dedi. 

Bölgede otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve 17 milyon gergi rulmanı üretme kapasitesine sahip Gates Powertrain firması da burada 30 bin metrekare daha yer kiralayarak 15 bin metrekare kapalı alanda yeni bir fabrika inşa edecek. Kiraladıkları yeni alanda yapacakları yatırımı 2015 yılı sonuna kadar tamamlamayı planlayan firma, 1 Ocak 2016 tarihinde yeni fabrikasında üretime geçmeyi planlıyor. İkinci fabrika için toplam yatırım miktarının 12 milyon Avro olarak planlandı

Bölgede halen döner bıçakları üretimi yapan Idmtech Mekatronik Mekanik Teknolojileri firmasının yan kuruluşu Mapex Makine de, bölgede 7 bin metrekarelik yer kiraladı. Mapex'in yatırım tutarının da 3 milyon Dolar'ı bulacağı belirtiliyor.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.