HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİ ÇALIŞANLARI İKİNCİ KEZ “NE YEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ” DEDİ

HABERLER

EGE SERBEST BÖLGESİ ÇALIŞANLARI İKİNCİ KEZ “NE YEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ” DEDİ

EGE SERBEST BÖLGESİ ÇALIŞANLARI İKİNCİ KEZ “NE YEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ” DEDİ
25 MAY
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. – ESBAŞ, Ege Bölgesinin en büyük, en çağdaş ve en hijyenik yemek fabrikalarından biri olan ESBAŞ Gıda İşletmelerinde pişen yemeklerin hikayesini tedarikçi firmaların katılımı ile gerçekleşen 2. ESBAŞ’ta Ne Yediğimizi Biliyoruz etkinliğinde katılımcılarla paylaştı. ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’in ev sahipliği yaptığı etkinliğe, Assan Foods, Balkan Süt ve Namet firmalarının yetkilileri de katılarak ürünleri ile ilgili sunum yaptılar.

Etkinliğin başlangıcında bir konuşma yapan ESBAŞ Gıda İşletmeleri Direktörü Ferhan Ceyhan, ESBAŞ Gıda İşletmelerinin hizmetleri ve faaliyetleri ile bu ve gelecek yıl yapılacak yeni projeler hakkında bilgi verdi. Program Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Beslenme Bilim Dalı Bölümünden Prof. Dr. Sedef Nehir El’in “Sağlıklı Beslenme”  konulu sunumu ile devam etti. Prof. Dr. El sunumunda yeterli ve dengeli beslenmeden bahsederken, beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlara değindi ve doğru beslenmenin sağlık üzerine olan etkilerini örneklerle açıkladı. Sunumun ardından “Uzmanına Soralım” oturumunda ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ile Gıda İşletmeleri Direktörü Ferhan Ceyhan’ın sorularını yanıtlayan El, katılımcıların beslenme konusunda merak ettiği soruları da cevapladı.

Değişik tatlardan oluşan leziz ürün tadımlarının katılımcılarla buluştuğu ve canlı performans grubunun renk kattığı öğle yemeğinin ardından “Domates Salçasının Tarladan Sofraya Hikayesini” anlatmak üzere  söz alan Assan Foods Pazarlama Müdürü Mutlu Tanberk ile Kalite Sistem Birim Yöneticisi Timuçin İçöz salça ile ilgili çok sayıda püf noktasını paylaştı. Domates salçası, ketçap, mayonez ve dünya mutfakları için çeşitli domates soslarından oluşan geniş ürün gamıyla faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini belirten yetkililer, saf ve temiz üretimi temel ilke olarak benimsediklerini, ürünlerinin hammaddesini oluşturan domateslerin genetiğiyle oynanmamış, hibrid tohumlardan, tarımın her aşaması kontrol edilerek yetiştirildiğini vurguladılar.

Oturumun ardından Balkan Süt Kalite Müdürü Esen Elpe “Yoğurt Hakkında Bilinmeyenleri” anlattı.  Hammaddeden raflara kadar insan sağlığını tehlikeye atmadan  güvenli ürünler sunmak için çalıştıklarını belirten Elpe, sütün en doğal halini işleyerek sofralara doğallık kazandırdıklarını belirtti. 

Et’te Kalite Ne demektir” konulu sunumu ile et hakkında önemli bilgileri katılımcılarla paylaşan Namet CEO’su Ferit Kiraz Türkiye’nin en büyük et tedarikçisi olarak faaliyet gösterdiklerini belirtti. Ürünlerini yüksek teknolojide, insan sağlığını ve kaliteyi her şeyin üstünden tutarak ürettiklerini ve el değmeden paketlediklerini belirten Kiraz, daha iyisini üretmek için kendileri ile yarıştıklarını belirtti.

Firma yetkilileri, ESBAŞ’ın ürün tedarik sürecinde çok sıkı denetlemeler yaptıktan sonra satınalma yaptığını belirterek, zaman zaman kendilerini de gerekli kontrol ve gözden geçirmeleri tamamlamaları konusunda bilgilendirdiklerini ifade ederek bundan duydukları memnuniyeti de dile getirdiler. Ayrıca tüm sunumların ardından katılımcıların kendi ürünleri hakkında yönelttiği sorularına cevap verdiler.

Günün sonunda söz alan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “Bu etkinliğimizde Gıda İşletmelerinde büyük özen ve özveri ile pişirdiğimiz yemeklerimizin tedarik süreci hakkında sizleri bilgilendirirken aynı zamanda keyifli dakikalar geçirmenizi arzu ettik. Ben kendi evimde ne yediğimi ESBAŞ’ta ne yediğimden daha az biliyorum. Benim için kimse ürünü kontrol etmiyor, ama Bölgemizde bizler için tüm ürünleri profesyonelce kontrol eden bilinçli, konusunda uzman bir takımımız var” dedi. Ürün tedarik ettikleri firmalardan yana herhangi bir şüphesi olmadığını belirten Dr. Güler “Bizler, özenle pişirdiğimiz yemeklerimizin fabrikalarınızdaki sofralara ulaşımına kadar geçen süreçteki hikayemizi sizlere aktarmaya çalıştık. Umarım Sizler de buradan memnun ve içiniz rahat bir şekilde ayrılırsınız” diyerek sözü Dr. Şaban Kızıldağ’a bıraktı.

Etkinlik, Dr. Şaban Kızıldağ’ın tek kişilik “Mazeret Yok” isimli sunumunu Ege Serbest Bölgesi katılımcıları için gerçekleştirmesinin ardından son buldu.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.