HABERLER

EGE SERBEST BÖLGE CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABERLER

EGE SERBEST BÖLGE CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EGE SERBEST BÖLGE CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
24 AĞU
Haberi Paylaş :

Ege Serbest Bölge Caminin temel atma töreni 21 Ağustos 2015 Cuma günü gerçekleşti. Törene  T.C Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, Aliağa Serbest Bölgesi (ALSER) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turan ve iş dünyası temsilcileri katıldı. 

Törende konuşma yapan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler şunları söyledi “ESBAŞ kurulduğu günden bugüne katma değeri yüksek ürün üretecek, döviz kazandıracak, Türkiye’nin sanayisine katkı sağlayacak şirketleri Ege Serbest Bölgesi’ne çekmek için durmadan ve dinlenmeden çalışmıştır ve bu çalışmalarına devam çalışmaktadır.ESBAŞ’ın kurulduğu günden bugüne hiç değişmeyen başka bir amacı da mümkün olduğunca yüksek sayıda insanımıza iş ve aş imkanı sağlamaktır. ESBAŞ, bölgede görev yapan tüm Ege Serbest Bölgeliler için güzel, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir ortam hazırlamak ve ihtiyaçlarını mümkün olan maksimum seviyede karşılamak için çalışmaktadır. Bu nedenle bölgemizde görev yapan insanların mutluluğunu arttırmak için çok çeşitli yatımlar yapmaktayız. Bu ihtiyaçları doğru bir şekilde tespit edebilmek için Bölgemiz çalışanları ile birebir iletişim kurmakta, kimi zaman yüz yüze görüşmeler kimi zaman ise çeşitli konularda hazırladığımız anketlerle ihtiyaçlarını ve memnuniyetlerini öğrenmekteyiz.”

Dr. Güler ayrıca “Bir camiye duyulan ihtiyacı ilk tespit ettiğimizde, hepinizin bildiği 350 kişi kapasiteli Ege Serbest Bölge Mescidini açtık. Kısa sürede gördük ki bu mescit kapasitesi ihtiyacı karşılayamamaktadır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek ve Ege Serbest Bölgesine yakışır bir cami yapabilmek için Sayın Bakanımızın himayeleri ve İl Müftülüğümüzün destek ve yönlendirmeleri ile yola çıktık. Bunun için Ege Serbest Bölgesi Cami Koruma ve Yaşatma Derneğini kurarak, çalışmalarımıza bu dernek çatısı altına başladık ve Camimizin adını Ege Serbest Bölge Cami olarak koyduk. Alanda görsellerini de gördüğünüz camimiz 4.190 m² alana sahip bu parselde tesis edilecek ve aynı anda 1.000 kişinin ibadet edebileceği bir kapasiteye sahip olacaktır. Selçuk Mimarisinin güzel bir örneğini teşkil edecek camimizin mimarisi için çok çalıştık. Hem görsel hem de kullanım açısından güzel bir eser çıkaracağımıza inandığımız camimizi, kullanıcı firmalarımızın da destekleri ile Ege Serbest Bölgesine kazandıracağımız için çok mutluyuz” dedi. 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.