EGE BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ

EGE BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ

EGE BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ

EGE BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ

Serbest bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgelerinin yanı sıra Türkiye’nin en önemli ikinci limanına sahip olan İzmir, yatırım için Ege Bölgesinin cazibe merkezidir.

İzmir 8,6 yıl ortalama eğitim süresiyle Türkiye ortalamasının üzerindedir. İzmir 9 üniversitesi, mesleki eğitim veren liseleri ve fakülteleri ve yabancı dil düzeyi ile Türkiye’de nitelikli insan kaynağı açısından öne çıkmaktadır. Ayrıca İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca gibi önde gelen Avrupa dillerinin yanı sıra, Rusça, Japonca ya da Çince gibi dillerin eğitiminin verildiği kurumlar da bulunmaktadır.

İzmir'in aralarında Hugo Boss, TESCO, Akzo Nobel, Delphi, Tetra Pak, British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris, Krone, Rultrans, Mahle, Cummins, Kale Pratt&Whitney, Gates, PFW, Eldor, Aero gibi dünyanın önde gelen, çok uluslu firmalarıyla iş geçmişinin olması büyük bir önem taşımaktadır.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.