HABERLER

DÜNYA BANKASI ŞEHİR PLANLAMA UZMANI ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

HABERLER

DÜNYA BANKASI ŞEHİR PLANLAMA UZMANI ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

DÜNYA BANKASI ŞEHİR PLANLAMA UZMANI ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ
12 EYL
Haberi Paylaş :

Dünya Bankası Şili ofisinden şehir planlama uzmanı Enrique Vial Briceno, 12 Eylül 2013 tarihinde ESBAŞ’ı ziyaret etti. Dünya bankası yetkilisi Enrique Vial Briceno, Türkiye’deki yatırım ortamının uluslararası rekabet gücünü arttıracak şekilde gerekli düzenlemelerini tespit etmek ve politika önerileri geliştirmek amacıyla Ekonomi Bakanlığının davetlisi olarak Türkiye’ye geldiğini belirtti. Bu çalışma tamamlandığında “YOİKK-Yatırım Ortamını İyileştirme ve Geliştirme Koordinasyon Kuruluna” rapor edilecektir.

 

İzmir, Manisa, Kocaeli ve Çankırı’da Serbest Bölgeler ve Organize Sanayi Bölgelerinin kurucu ve işleticilerinin yanısıra, bölgelerde faaliyette bulunan firmaları da ziyaret ederek tespitlerde bulunacağını belirten yetkiliye, Ege Serbest Bölgesinin yatırım imkanları ve avantajları hakkında bilgi aktarıldı. Enrique Vial Briceno, Ege Serbest Bölgesinin, sunduğu teşvikler, altyapı, lojistik ve işgücü avantajlarıyla cazip bir endüstri merkezi olduğunu vurgulayarak, bölgedeki yatırımlardan çok etkilendiğini belirtti.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.