HABERLER

ÇİN OTOMOTİV HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

HABERLER

ÇİN OTOMOTİV HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ

ÇİN OTOMOTİV HEYETİ ESBAŞ’I ZİYARET ETTİ
15 MAY
Haberi Paylaş :

Çin Otomotiv sektörünü temsilen 6 firmadan  oluşan bir heyet, Taşıt Araçları ve Yan Sanayicileri Derneği-TAYSAD’ın düzenlediği organizasyon kapsamında Gebze ve Bursa ziyaretlerinden sonra İzmir’de Ege Serbest Bölgesini ziyaret etti. Heyet, Türk ve Çin otomotiv sanayi arasındaki işbirliklerini teşvik etmek, her iki ülke için geçerli yatırım olanaklarını değerlendirmek ve karşılıklı fırsat ve olanaklar yaratabilmek amacı ile ikili görüşmelerde bulundu. 

 

Heyet, Çin’in en gelişmiş Otomotiv Sanayi Geliştirme Bölgesi “Doğunun Detroiti” olarak da adlandırılan Hubei’den geldi. Ege Serbest Bölgesinde yapmayı düşündükleri kamyon üretimi konusunda uzun süredir ESBAŞ’la görüşmelerini sürdüren Genertec firması yetkilileri de, önümüzdeki günlerde kararlarını daha da net bir hale getireceklerini ve görüşmeleri daha sıklaştırmak istediklerini ifade ettiler.  Heyete Ege Serbest Bölgesinde yatırım imkanları ve avantajları hakkında bilgi aktarılarak sorularına yanıt verildi. 

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.